Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт № 13238, яким, серед іншого, запроваджується відповідальність за незаконне звільнення та тиск на працівників, які повідомляють про порушення фінансового моніторингу.
Метою цього проєкту є приведення законодавства у сфері фінмоніторингу до міжнародних стандартів, встановлених Європейською платіжною радою. Його прийняття є необхідною умовою для подання Україною заявки стосовно приєднання до Єдиної зони платежів у євро (SEPA).
Законопроєктом, зокрема, пропонується доповнити статтю 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення такими нормами: примушування працівника до звільнення, притягнення його до дисциплінарної відповідальності чи піддання іншим негативним заходам впливу або загрозі таких заходів впливу у зв'язку з поданням ним як працівником, відповідальним за проведення фінмоніторингу
суб'єкта первинного фінмоніторингу, інформації до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері фінмоніторингу, чи у зв'язку з повідомленням працівником керівника або працівника, відповідального за проведення фінмоніторингу суб'єкта первинного фінмоніторингу, або суб'єкта первинного фінмоніторингу, що провадить свою діяльність одноосібно, або суб'єкта державного фінмоніторингу про порушення вимог законодавства у сфері фінмоніторингу тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності, самозайнятих осіб у розмірі від тридцяти (510 грн) до ста (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню тягне за собою накладення штрафу у розмірі від ста (1700 грн) до трьохсот (5100 грн) НМДГ.
Хочеш дізнатися секрети успішної роботи з інформацією? Замов презентацію нової LIGA360. Дані та джерела для всієї команди: топменеджерів, юристів, бухгалтерів, комплаєнс-фахівців і не тільки.
Крім того, вносяться зміни до статті 172 Кримінального кодексу.
Так, незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів чи у зв'язку з повідомленням ним як викривачем про вчинення іншою особою корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" або у зв'язку з поданням ним як працівником, відповідальним за проведення фінмоніторингу суб'єкта первинного фінмоніторингу, інформації до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері фінмоніторингу, чи у зв'язку з повідомленням працівником керівника або працівника, відповідального за проведення фінансового моніторингу суб'єкта первинного фінмоніторингу, або суб'єкта первинного фінансового моніторингу, що провадить свою діяльність одноосібно (без створення юридичної особи), або суб'єкта державного фінмоніторингу про порушення вимог законодавства у сфері фінмоніторингуз, а також інше грубе порушення законодавства про працю каратиметься штрафом у розмірі від двох тисяч (34 тис. грн) до трьох тисяч (51 тис. грн) НМДГ або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років, або пробаційним наглядом на той самий строк.
Нагадаємо, цей законопроєкт пов'язаний із законопроєктом № 13233 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення відповідності актам права Європейського Союзу та відповідним критеріям, встановленим Європейською платіжною радою, з метою приєднання України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA)».
Як працювати ефективніше й уникати ризиків для твоєї компанії? З рішенням LIGA360. Тільки зараз замовляй на вигідних умовах Special program.