Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Після закінчення "торгового безвізу" повернуться обмеження на 30 товарних груп

Реклама

Після закінчення режиму автономних торговельних заходів ЄС («торговельний безвіз») Україна повернеться до умов поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі (DCFTA).  Про це розповіла в інтерв'ю Latifundist.com голова комітету з євроінтеграції УКАБ Олександра Авраменко.

"Найболючіший момент полягає в тому, що ми повертаємося не просто до квот на сім товарних груп, які є в АТМ, а до умов Поглибленої й всеосяжної зони вільної торгівлі, яка була встановлена Угодою про асоціацію, підписаною у 2014 році. Нею передбачено близько 30 квот. До пшениці, кукурудзи, цукру додається томатна паста, молочна продукція, етанол, свинина, яловичина... Після 5 червня у нас буде набагато більше обмежень", - пояснила Авраменко.

Прогнозується, що найбільше постраждають фермери, які залучені в ланцюги доданої вартості, наприклад, з пшениці в борошно. "Тому що зазвичай у нас сира пшениця забирає всю квоту. Але ж в квоті у нас не тільки пшениця, а й продукти її переробки, такі як борошно, крупа чи бите зерно, лущина. Відповідно, оця продукція не буде їхати в тих обсягах, як вона їде зараз", - додала вона.

Також втратити доходи ризикують молочники, для яких мита зроблять продукцію непрохідною або ж менш конкурентноздатною, а також виробники томатів і яєць.

"По фіналу, продукція, яка залишиться в Україні, звичайно, впаде трохи в ціні, тому що її може бути забагато. Непідготовлений виробник не може так швидко ні адаптувати своє виробництво, ні швидко переорієнтувати свій експорт. Тобто на внутрішньому ринку ціна може трохи впасти. В Євросоюзі вона навпаки може зрости", - прогнозує Авраменко.

Нагадаємо, Європейська комісія не планує продовжувати режим автономних торговельних заходів для України, який діє до 5 червняПольща також підтвердила скасування безмитного імпорту товарів з України.

Вся інформація для твоєї компанії - тепер в єдиному продукті LIGA360. Збільшуй швидкість виявлення бізнес-ризиків: правових, регуляторних, санкційних, репутаційних, судових, фінансових, договірних. Замов презентацію прямо сьогодні. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини