Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Затверджено Порядок державної реєстрації небезпечних факторів

Реклама

Кабінет Міністрів постановою від 21 травня 2025 року N 588 затвердив Порядок державної реєстрації небезпечних факторів.

Документ визначає процедуру державної реєстрації хімічних та біологічних небезпечних факторів - хімічних речовин та речовин біологічного походження, а також тих, що входять до складу хімічної продукції, які виробляються та/або застосовуються на території України чи ввозяться з-за кордону, за винятком небезпечних факторів, передбачених частиною четвертою статті 47 Закону України "Про систему громадського здоров'я.

Ним, зокрема, встановлюються вимоги до змісту заяви, порядку подання документів, проведення експертизи, підстави для відмови чи відкликання реєстрації, а також порядок ведення Державного реєстру небезпечних факторів

Так, Державній реєстрації підлягатимуть всі хімічні та біологічні небезпечні фактори - хімічні речовини та речовини біологічного походження, а також ті, що входять до складу хімічної продукції, які виробляються та/або застосовуються на території України чи ввозяться з-за кордону.

Хімічна речовина, що входить до складу хімічної продукції, повинна реєструватись за умови навмисного вивільнення під час використання такої продукції, а також якщо його концентрація становить 10 відсотків і більше.

Державна реєстрація небезпечного фактора здійснюватиметься МОЗ на підставі заяви з визначеним цією постановою переліком доданих до неї документів та результатів експертизи реєстраційних матеріалів на такий фактор, проведеної експертною установою.

Заяву та документи до неї заявник або уповноважена ним особа може подати особисто, поштовим відправленням або в електронній формі.

Відкрийте законодавство на 360! Спробуйте нову LIGA360 з інноваційними зв'язками документів. До кожного НПА - знайдуться пов'язані закони, судові рішення, практичні ситуації та аналітичні документи. Замовте презентацію для своєї компанії.

Експертиза реєстраційних матеріалів буде проводитись експертною установою протягом 30 календарних днів з дня надходження від МОЗ реєстраційних матеріалів хімічних та біологічних небезпечних факторів.

За результатами проведеної експертизи реєстраційних матеріалів експертна установа протягом 10 календарних днів готує рекомендації щодо можливості проведення державної реєстрації небезпечного фактора або відмови в ній, які надсилає до МОЗ у паперовій чи електронній формі.

З урахуванням результатів проведеної експертизи реєстраційних матеріалів МОЗ протягом 10 календарних днів приймає рішення про державну реєстрацію небезпечного фактора або відмову в такій реєстрації.

Державна реєстрація є безстроковою та безоплатною, крім випадків тимчасової реєстрації або відкликання через нововиявлені небезпечні властивості.

Інформація про небезпечний фактор вноситься до Державного реєстру небезпечних факторів протягом п'яти календарних днів з дня прийняття рішення про його державну реєстрацію.

Держателем та адміністратором цього реєстру є МОЗ, а технічним адміністратором - державне підприємство "Електронне здоров'я".

Електронна система Реєстру почне функціонувати з 1 липня 2025 року

Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування та діятиме до 1 березня 2030 року.

Як працювати ефективніше й уникати ризиків для твоєї компанії? З рішенням LIGA360. Тільки зараз замовляй на вигідних умовах Special program.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини