Кабінет Міністрів на засіданні 25 червня схвалив законопроєкт про внесення змін до Державного бюджету на 2025 рік, який передбачає збільшення видатків для органів сектору безпеки і оборони на загальну суму 448,8 млрд грн.
У пресслужбі Міністерства фінансів зазначили, що повномасштабна агресія з боку рф потребує від Уряду адаптивності до реалій війни та готовності приймати рішення, що сприятимуть підвищенню обороноздатності України.
«Наразі для сектору безпеки і оборони необхідні додаткові кошти для забезпечення критично важливих потреб, зокрема для закупівлі зброї, боєприпасів та військового обладнання», - йдеться у повідомленні.
Основні напрями, на які планують спрямувати кошти:
Міноборони - 310,8 млрд грн;
МВС - 84,1 млрд грн;
ГУР Міноборони - 4,5 млрд грн;
Мінстратегпром - 4,5 млрд грн;
СБУ - 1,6 млрд грн;
УДО - 0,5 млрд грн;
Держспецзв'язок - 64,5 млн гривень.
Також передбачено додаткові 20 млрд грн для резервного фонду на здійснення непередбачених та невідкладних видатків.
Для фінансування низки інших нагальних потреб потреб планують виділити додатково 16,5 млрд грн. (для Мінцифри, МОН, МОЗ).
Таким чином, загальний розмір видатків у запропонованих Урядом в змінах до Держбюджету-2025 становить 448,8 млрд грн.
Додаткові видатки пропонується профінансувати за рахунок:
збільшення дохідної частини, зокрема за рахунок перевиконання планових показників доходів до держбюджету - 147,5 млрд грн:
- ПДФО - 56,0 млрд грн,
- податок на прибуток підприємств - 23,8 млрд грн,
- кошти, що перераховуються НБУ - 20,3 млрд грн,
- частина чистого прибутку та дивіденди - 15,0 млрд грн,
- акциз із ввезених на митну територію України тютюнових виробів - 8,8 млрд грн,
- кошти, перераховані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб - 7,9 млрд грн,
- збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих господарських операцій - 4,1 млрд грн,
- адмінштрафи у сфері забезпечення безпеки руху - 2,7 млрд грн,
- інші надходження - 8,9 млрд гривень;
економія видатків - 51,3 млрд грн;
збільшення обсягу внутрішніх запозичень - 184,9 млрд грн;
зменшення обсягу платежів з погашення внутрішнього державного боргу - 65,1 млрд грн.
Законопроєкт має бути ухвалений Верховною Радою та підписаний Президентом.
|