Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд оновив ліцензійні умови у сфері обігу лікарських засобів

Реклама

Кабмін постановою № 895 затвердив зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері обігу лікарських засобів. Зміни набудуть чинності через два місяці з дати опублікування постанови. 

Як пояснюють в МОЗ, зміни спрямовані на:

Покращення доступу до ліків у сільських населених пунктах та прифронтових територіях.

Для цього спрощуються кадрові вимоги для аптек, що функціонують у селах або розташовані у районах, де тривають або тривали бойові дії:

  • посаду завідувача або його заступника в такому закладі можуть обіймати фахівці з освітою не нижче рівня фахового молодшого бакалавра за спеціальністю «Фармація», без вимог до стажу роботи.

  • дозволено призначення фахівців з освітою за спеціальністю «Медсестринство» за наявності відповідного сертифіката з Фармації (роздрібна реалізація лікарських засобів).

На решті територій, як і раніше, для роботи на таких посадах необхідна наявність освіти рівня магістра за спеціальністю «Фармація» та щонайменше дворічний стаж, або ступінь фахового молодшого бакалавра - для завідувачів аптечних пунктів.

Врегулювання ситуації, коли аптечні заклади зазнають незначних пошкоджень, що не впливають на безпечність зберігання ліків.

У таких випадках аптеки зможуть продовжувати свою діяльність протягом трьох місяців без ризику втрати ліцензії, паралельно здійснюючи ремонтні роботи.

Забезпечення прозорості функціонування аптечних мереж та діяльності виробників і дистриб'юторів.

Аптеки при отриманні ліцензії мають вказувати свою належність до аптечної мережі, що дозволить державі ефективніше контролювати діяльність таких суб'єктів господарювання.

У разі зміни відомостей щодо приналежності ліцензіата до певної аптечної мережі ліцензіат протягом 10 робочих днів з моменту настання таких змін подає до органу ліцензування оновлену інформацію про такі зміни в паперовій або в електронній формі.

Впорядковано взаємовідносини між виробниками, імпортерами та дистриб'юторами лікарських засобів.

Встановлено вимогу щодо рівних умов для всіх дистриб'юторів у межах аналогічних договорів - з однаковими цінами, умовами оплати та постачання.

Обсяг постачання одного препарату від виробника або імпортера одному дистриб'ютору не може перевищувати 20% від загального чистого доходу від реалізації цього лікарського засобу за попередній рік. Перевищення цієї межі допускається лише у разі, якщо інші дистриб'ютори не подали відповідних заявок на закупівлю.

Крім того, уточнено, що не дозволяється використовувати для найменування аптечного закладу назву, торгову марку, торговий знак, вивіску, інші об'єкти прав інтелектуальної власності, що повторюють наявну назву, торгову марку, торговий знак, вивіску, інші об'єкти прав інтелектуальної власності іншого аптечного закладу, крім аптек, що контролюються одним або декількома спільними кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами) або входять до однієї аптечної мережі.

Головні новини вашої галузі - щодня на робочому столі LIGA360. Бачити картину дня ще ніколи не було так просто! Побачте всі переваги роботи в комплексній інформаційно-аналітичній платформі LIGA360, замовивши персональну презентацію. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини