Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

10 порад керуючому партнеру юридичної фірми з розвитку і просування бізнесу

11.00, 2 вересня 2019
4473
0

Олександр Липський, керівник напрямку «Бізнес» компанії ЛІГА:ЗАКОН, підготував 10 порад для керуючих партнерів юридичних фірм

Керуючому партнеру юридичної фірми щорічно необхідно:

1. Визначити які практики для компанії є ключовими, сформувати та затвердити стратегію їх розвитку на рік. Правильно і реалістично поставити цілі, тобто зробити їх досяжними, як з точки зору фінансових, так і трудових ресурсів фірми (і це дуже важливо): краще запланувати менше, але виконати і реалізувати все якісно та вчасно, ніж напланувати багато і не зробити більшу частину з наміченого.

2. Розробити, затвердити, а потім довести до відома співробітників прозору та зрозумілу систему бонусів та заохочень за досягнення поставлених цілей. Наприклад, з щоквартальним підбиттям підсумків і щоквартальним преміюванням. Без правильної системи мотивації співробітників виконати план розвитку компанії буде досить важко. Водночас, якщо затверджені показники, яких необхідно досягти для отримання бонусів, від самого початку будуть недосяжними і нереалістичними, це буде лише демотивувати співробітників.

3. Розробити деталізований план розвитку фірми на рік. У плані варто окремо розписати такі розділи, як маркетинг і PR з плануванням відповідних бюджетів та поквартальною фіксацією досягнутих показників. Окремим розділом і бюджетом можна відокремити digital-комунікації.

Олександр Липський

4. Складаючи плани з маркетингу, PR і digital-комунікацій важливо чітко визначити цільові аудиторії на які в своїх активностях орієнтується компанія, скласти портрети потенційних клієнтів, потім визначити канали та способи комунікацій з ними, а також бюджет на комунікації. Зрозуміло, необхідно своєчасно фінансувати маркетингові, PR і digital-активності фірми.

5. Дуже добре, коли «маркетингове і PR-навантаження», яке включає в себе виступи та участь на зовнішніх заходах, проведення семінарів/бізнес сніданків/вебінарів, написання статей, аналітики та коментарів, рівномірно розподілено між партнерами, радниками і старшими юристами фірми.

Ідеально, коли успішне виконання юристами маркетингового і PR-навантаження дає право на отримання бонусів у розмірі 5-8% від місячної зарплати. У разі, коли маркетингові та PR-плани підкріплені бонусами для юристів, ефективність роботи за цими напрямками істотно зростає. Авторський контент - це «кров» у відділі маркетингу і PR, який є «кровоносною системою» всієї юридичної фірми.

6. Проводьте власні заходи для потенційних та наявних клієнтів: бізнес-сніданки, семінари, ділові зустрічі.

Намагайтеся з кожного заходу отримати максимальну користь: за допомогою соціальних мереж намагайтеся зробити максимальне охоплення цільової аудиторії для залучення якомога більшої кількості гостей. Після заходу спробуйте налагодити довгострокову та ефективну комунікацію з його учасниками: забезпечити їх додатковою корисною аналітикою (статтями спікерів на тему заходу, добірками законодавства і судової практики, коментарями експертів і суддів і т.п.) через розсилки та корпоративну Facebook-сторінку, а також підтримувати з ними зв'язок шляхом надання цікавого контенту, запрошень на наступні заходи і т.п.

Під час заходу можна записати відео, яке як повністю, так і з сюжетною «нарізкою» можна опублікувати на корпоративних онлайн-ресурсах, а також розіслати потенційним клієнтам і людям, які подавали заявки на участь, але не змогли взяти участь в вашому заході.

7. Зробіть ваш корпоративний сайт і Facebook-сторінку максимально цікавими, відвідуваними і популярними. Іншими словами, аби сайт та Facebook-сторінка були не просто «дошкою марнославства», а цікавими ресурсами з якісною і актуальною аналітикою. Сайт-візитка має право на існування, але якщо фірма збирається будувати довгострокові цифрові комунікації з клієнтами, то можливостей сайту-візитки дуже скоро стане замало і все одно доведеться робити повноцінний сайт з розділами для аналітики, публікацій, анонсів і т.п. Facebook-сторінка апріорі повинна бути наповнена контентом максимально цікавим і необхідним для обраних цільових аудиторій (великий і середній бізнес/підприємці/фізичні особи тощо).

8. Намагайтеся максимально часто і системно виступати на ділових заходах, а також відвідувати їх в якості учасника. По-перше, ви будете тримати руку на пульсі найбільш актуальних і цікавих для бізнесу тем, а також чути, про що бізнесмени говорять в кулуарах, бачити стандарти та різні формати проведення ділових заходів. По-друге, ви будете здобувати нові контакти, а в разі виступів - ваш бренд та експертність будуть максимально часто представлені в бізнес-аудиторії. У для керуючого партнера гранично важливо бути активною та публічною людиною, особливо в перші роки після створення фірми.

Намагайтеся робити так, щоб за підсумками вашого виступу на корпоративних онлайн-ресурсах фірми та/або в ділових ЗМІ виходив оглядовий матеріал у вигляді новини. Тільки не з повідомленням про те, що керуючий партнер або партнер фірми виступив на такому-то форумі або конференції. Інформація про факт виступу когось на якомусь заході мало кому цікава. Важливо, аби матеріал за підсумками виступу містив цікаву для бізнесу проблематику, практичні поради, шляхи вирішення проблемних питань, відповідно до теми доповіді, цікаві кейси з практики, посилання на рішення судів та іншу корисну інформацію.

9. Впровадити в компанії систему преміювання співробітників за залучення нових клієнтів. Це може бути 10% від першого замовлення нового клієнта чи інший розмір бонусу на розсуд керуючого партнера. Така форма мотивації в сукупності з проведенням відповідних внутрішньокорпоративних тренінгів по діловому нетворкінгу для співробітників фірми може дати досить непоганий результат.

10. Не нехтуйте присутністю вашої юридичної фірми в авторитетних національних юридичних каталогах. 24 серпня ЛІГА:ЗАКОН презентувала повністю оновлений Національний професійний юридичний каталог Liga: BOOK. Liga:BOOK - онлайн-майданчик для швидкого і зручного пошуку юристів і просування юридичних послуг. Новий інтерфейс юридичного каталогу Liga:BOOK створений відповідно до останніх тенденцій пошуку в Інтернеті та SEO. Розробники багато уваги приділили тому, аби сторінки учасників Каталогу перебували в пошукових системах по запитах, які використовують потенційні клієнти юристів.

Крім того, нова версія Liga:BOOK надає набагато ширші, аніж раніше, можливості з розміщення інформації про ключових співробітників фірми в профілі юридичної компанії, а внутрішні пошукові механізми каталогу дозволяють відразу рекомендувати найбільш релевантного по пошуковим запитом співробітника конкретної компанії (якщо відомості про цього співробітника коректно внесені в профіль компанії). З питань розміщення профілю юридичної фірми в Liga:BOOK звертайтесь за телефоном: +38 044 538 01 09 (внутр. 12-97)

Також вам буде цікаво:

План розвитку компанії: як зробити свій бізнес успішним

Чому одні юридичні фірми розвиваються, а інші - ні

Як зробити юридичну фірму успішною?

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему