Суди і правоохоронці щодня звітують про кількість нових адмінок за порушення правил карантину, зокрема - санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням.
Та чи справді у всіх випадках йде боротьба з порушниками карнтину, які наражають оточуючих на небезпеку? Давайте з'ясуємо.
Із введенням карантину було прийнято зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (скорочено - КУпАП). Цей нормативний акт доповнено статтею 44-3, яка передбачає відповідальність за недотримання умов карантину у розмірі від 17 000 грн. до 34 000 грн. штрафу. Для посадових осіб -від 34 000 до 170 000 гривень.
Але як насправді відбувається притягнення до адміністративної відповідальності? Як цю норму засвоїли правоохоронці?
На практиці типова адмінка по зазначеній вище статті з'являється приблизно за таким сценарієм, як це сталося в реальному житті.
Нічого не підозрюючи, підприємець вирішує зробити генеральне прибирання свого невеликого, скажімо, сувенірного магазинчику. В цей час в магазин заходить чоловік і випрошує продати йому набір сувенірних виделок, мовляв, дружину нехотячи образив, потрібно загладити провину. П'ять хвилин вмовлянь і в одній руці у молодика виделки, а в інший - посвідчення полісмена зі словами: «ви вчинили адміністративне правопорушення».
В результаті, в скарбничці поліції ще одне зафіксоване правопорушення - злісного порушника притягнуто до відповідальності, план на день перевиконаний.
Очевидна провокація і без активних дій правоохоронця правопорушення не було б вчинено, чи не так? Але доводити це потрібно буде вже в суді.
Ця історія не є закликом висловлювати повну недовіру поліціянтам. Вони роблять роботу так, як звикли. Історія стала повчальною для власника крамнички.
Уникнути, або хоча б мінімізувати ризики допомогли б декілька превентивних дій. В нашому випадку - це табличка на вхідних дверях, яка недвозначно давала б зрозуміти, що заклад зачинено. Внутрішні розпорядження, накази про припинення роботи у зв'язку із карантином. Встановлення системи відеоспостереження в магазині. А головне - не зволікати і при першій нагоді - телефонувати адвокату.
Станіслав Борис, керівник проектів практики безпеки бізнесу АО Juscutum
Читайте також: Покарання за порушення правил карантину не уникнути: судові рішення за березень
Забезпечте себе надійною базою для підготовки до судових спорів та перевірок на підприємстві та створення договорів будь-якої складності та тематики, робіть детальний аналіз судової практики щодо необхідних питань і швидко реагуйте на типові юридичні ситуації та майте завжди під рукою повну правову картина дня, судові рішення з правовими позиціями ВС та алгоритми дій у різноманітних ситуаціях разом з АНТИКРИЗОВИМ ПАКЕТОМ від ЛІГА:ЗАКОН.