Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податкова реформа: ПДВ-зміни Закону № 466

Олександр Ягодка, член Асоціації правників України, розповів, що для платників ПДВ змінила "мала податкова реформа"

Закон України №466-ІХ зі змінами до Податкового кодексу України, прийнятий у січні цього року вже опубліковано в офіційному виданні «Голос України». Вже з 23 травня закон набрав чинності, за винятком окремих норм. Він містить у собі ряд змін щодо спрощення, узгодження системи адміністрування податків та підведення системи що існує під світові стандарти. Як заявляє Прем'єр-міністр України, планується максимально спростити роботу ФОПів, щоб малий та середній бізнес мав змогу працювати без допомоги бухгалтерів при заповненні податкової документації, а онлайн-сервіси для платників податків розширять свої можливості.

Уся інформація про поточні податкові зміни доступна в новому модулі ПОДАТКИ-2020багато з матеріалів якого відкрито для вільного доступу. Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Однак ще до прийняття закону низка змін та впровадження нових норм зазнали критики зі сторони бізнесу. На думку багатьох власників бізнесу документообіг не спрощується, а навпаки ускладнюється та збільшується. Підвищуються штрафні санкції та вводяться нові штрафи, розширюються права та повноваження податкових органів, навпаки ускладнюється система податкового адміністрування, а нерівність в оподаткуванні аж ніяк не покращить умови для ведення бізнесу.

Що змінилося для платників податку на додану вартість? Юрист Олександр Ягодка розповів про основні зміни що стосуються порядку реєстрації платників ПДВ, бази оподаткування, пільг з ПДВ та кого вони стосуються, а також як змінилися звітні (податкові) періоди.

- В системі ДПС змінюється та формується новий єдиний підхід до формування показників звітності. Звітний період тепер єдиний (у т.ч. для платників ЄП) і складає календарний місяць (раніше для деяких категорій платників це був один місяць + квартал).

- Щодо порядку реєстрації платників ПДВ: якщо раніше реєстраційна заява при реєстрації особи платником ПДВ подавалась за 20 календарних днів до початку податкового періоду, то тепер строки зменшилися до 10 календарних днів до початку такого періоду. Для зміни ставки ЄП платниками єдиного податку 3 групи (неплатників ПДВ) змінилися також строки: якщо раніше було 15 днів до початку кварталу, то тепер 10 календарних днів до початку місяця, в якому застосовуватиметься ставка ЄП, що передбачає сплату платником ПДВ.

Якщо раніше можна було подати у паперовій або ел. формі, то тепер зазначена тільки електронна форма подачі заяви про реєстрацію платником ПДВ.

- Для платників, що використовують касовий метод для обліку (при оплаті придбаних товарів або послуг більше ніж через 1095 кал. днів) є можливість формування податкового кредиту.

- Що стосується пільг з ПДВ: тимчасово (до кінця календарного року) для виконання операцій з передачі ТЗ органам спецпризначення та малозабезпеченим. Нульова ставка ПДВ передбачена для експортування ріпаку та сої.

- Граничний термін реєстрації в ЄРПН, що стосується зведених накладних продовжено (з 15 до 20 числа місяця).

- Внесені також зміни до статті 200-1 Податкового Кодексу України щодо електронного адміністрування ПДВ.

Звітність - не проблема з REPORT. Сервіс онлайн-звітності містить актуальні форми, підказки до заповнення, а також найзручнішу систему керування ПДВ. Замовляйте тестовий доступ на 7 днів та переконайтеся самі

Як удосконалюється онлайн-сервіс послуг для платників податків?

Якщо платник пройшов електронну ідентифікацію в особистому кабінеті або подає звітність в електронному вигляді, він має змогу отримувати документи з податкових органів в ел.вигляді. Для цього треба подати заяву на отримання таких даних.

«Ціла низка змін до Податкового Кодексу України, підвищення штрафних санкцій та введення нових штрафів (за неподання або несвоєчасне подання річної фін.звітності) у зв'язку із прийняттям Закону України від 16 січня 2020 року №466-ІХ може боляче вдарити по бізнесу, якщо добре не ознайомитися зі змінами та оперативно не переналаштуватися, враховуючи новації», - зважає юрист Олександр Ягодка.

Щоб тримати в фокусі важливі для вашого бізнесу зміни, замовляйте тестовий доступ до рішення LIGA360. Моніторинг змін законодавства, судових рішень, контроль змін в діяльності партнерів і конкурентів, налаштування персональної стрічки новин з джерел, яким довіряєте ви та ще 10 інструментів для командного управління ризиками і можливостями під час кризи.

Читайте також:

У ДПС роз'яснили, які зміни внесли до Податкового кодексу

Що нового для ФОП передбачив Закон № 466

Відповідальність платників податків по-новому: пом'якшувальні обставини та нові штрафи

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему