Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Санкційна діяльність Великої Британії проти росії

Санкції Великої Британії є обмежувальними заходами, накладеними урядом для досягнення конкретної зовнішньої політики чи мети національної безпеки.

Санкції ще називають "режимом", який спрямований на заохочення росії припинити дії, що дестабілізують Україну чи підривають або загрожують

територіальній цілісності, суверенітету чи незалежності України. Підрозділ, який упроваджує санкції, називається OFSI - Office of Financial Sanctions

Implementation.

Порушення санкцій Великої Британії є кримінальним злочином і карається штрафом та/або позбавленням волі.

Існують такі види санкційних заходів проти росії:

  • фінансові санкції, зокрема й заморожування активів, якими керує OFSI;

  • торговельні санкції, зокрема й ембарго на озброєння та інші торговельні обмеження, якими керує Департамент міжнародної торгівлі (DIT);

  • імміграційні санкції, забороняючи в'їзд до країни, якими керує Міністерство внутрішніх справ;

  • транспортні санкції (розділені на авіаційні та судноплавні санкції), зокрема й зняття з експлуатації або контроль руху літаків і суден, часто заважаючи їм стикуватися в портах Великої Британії.

З метою дотримання режиму санкцій створюють комплаєнс-програму, яка незалежна від інших комплаєнс-програм, зокрема й таких, як протидія

відвиманню коштів, фінансуванню тероризму, фінансуванню зброї масового знищення. Іноді ці програми можуть поєднуватися, але із чітким визначенням діяльності із санкційної перевірки.

LIGA360 дозволяє перевіряти компанії у світових санкційних списках, а також санкційних списках України (РНБОУ, АМКУ). Спробуйте інструмент для перевірки токсичних бізнес-зв'язків прямо зараз. Більше про можливості LIGA360 для контролю compliance ризиків - за посиланням. 

Далі наведено елементи ефективної санкційної програми проти росії, за виконанням якої слідкує комплаєнс-офіцер із санкцій.

1. Оцінка ризиків санкцій, яким може бути піддана фірма (наприклад, які держави або групи клієнтів найімовірніше призведуть до порушення російських санкцій та як фірма може зменшити ці ризики).

2. Письмовий та реалізований набір політик, контролю та процедур для виявлення всіх клієнтів і перевірки їх особи за допомогою незалежних

матеріалів (наприклад, паспортів чи іншої еквівалентної документації). Якщо клієнт не є фізичною особою, це стосується кінцевих вигідних власників

клієнта або фізичних осіб, які здійснюють остаточний контроль.

3. Записи про вашу оцінку ризику санкцій для кожного клієнта, можливо, пов'язаного з росією. Це включає дії щодо оцінки та перевірки походження

клієнта, зокрема й відповідні перевірки того, де він отримав свої кошти та в яких юрисдикціях.

4. Задокументована й упроваджена політика та процедура постійного моніторингу клієнтів із пов'язаними з росією державами, щоб переконатися, що їх статус санкцій не змінився після того, як вони були спочатку перевірені, скажімо, після змін до списку санкцій.

5. Навчання режиму санкцій та відповідних процедур внутрішнього дотримання відповідного персоналу.

6. Регулярні звіти вищому керівництву про ризики санкцій та здійснення контролю у фірмі.

7. Форма регулярного (наприклад, щороку) незалежного (чи то внутрішнього, чи то зовнішнього) аудиту режиму відповідності фірми. Сюди варто віднести огляд оцінки ризику фірми, політики, контролю, процедур і навчання з результатами та рекомендаціями, про які повідомлено вищому керівництву компанії.

8. Конкретні контролі та протоколи щодо того, як діяти, якщо ви виявили санкційну особу або ймовірну санкційну особу, щоб переконатися в правильній звітності до OFSI, заморожування будь-яких активів клієнта, які зберігаються, та припинення приймання будь-яких платежів із ним. Заборони та вимоги, установлені санкціями проти росії, застосовують на території Сполученого Королівства (Великої Британії) (зокрема й Північної Ірландії) та стосовно всіх осіб Великої Британії, де б вони не були у світі. До осіб Великої Британії входять британські громадяни, а також усі органи, зареєстровані або створені відповідно до законодавства будь-якої частини Великої Британії. Відповідно, заборони та вимоги, установлені санкціями, застосовні до всіх компаній, заснованих у будь-якій частині Великої Британії, і вони також застосовні до філій британських компаній, що працюють за кордоном. Заборонено навмисно брати участь у будь-яких заходах, якщо ви знаєте, що об'єктом чи наслідком їх є прямий чи опосередкований обхід заборон, накладених санкціями, чи дозвіл або сприяння порушенню цих заборон.

Працюєте з клієнтами або партнерами з Великобританії? Мінімізуйте ризики з українським рішенням LIGA360. Перевіряйте достовірність реєстраційних відомостей, достовірність юридичної адреси, інформацію про засновників компанії та керівників, зв'язки компанії. Замовляйте LIGA360 на вигідних умовах.

Автоматизація дотримання санкцій

Велику увагу компанії приділяють установленню автоматизованих систем санкційної фільтрації існуючих та потенційних клієнтів. Автоматизація особливо важлива під час обробки значної кількості наявних клієнтів, за якої ручна перевірка фізично додатково неможлива через велику кількість санкційних режимів, за якими перевіряють клієнтів.

Автоматизація дозволяє створити якість, швидкість, підготувати автоматично звіт для керівництва, створити аналітичний графік за видами та юрисдикціями перевірених клієнтів і генерувати повідомлення для санкційного комплаєнс-офіцера щодо виявлених санкційних осіб. Такі системи створюють автоматично підтвердження щодо перевірки за санкціями для регулятора, аудиту та створюють юридичний захист у разі можливого порушення санкцій, наприклад, коли гроші були перераховані або товар відправлений підсанкційними особам.

Застосування санкцій Україною та українським бізнесом або громадянами Український аспект застосування санкцій Британії також має дуже важливе значення.

По-перше, українські громадяни та фірми знаходяться в санкційних списках цієї держави.

По-друге, як зазначено вище, дотримання виконання цих санкцій застосовують до українців, які знаходяться на території Сполученого Королівства (Великої Британії) (зокрема й Північної Ірландії) тимчасово або постійно. А також усіх українців, які зареєстрували та створили компанії в будь-якій частині Великої Британії, навіть якщо такі українці мешкають за межами Великої Британії.

Відповідно, заборони й вимоги, установлені санкціями, застосовні до всіх компаній, заснованих у будь-якій частині Великої Британії як філії українських компаній, що працюють за кордоном. Українцям заборонено навмисно брати участь у будь-яких заходах, якщо вони знають, що об'єктом чи наслідком їх є прямий чи опосередкований обхід заборон, накладених санкціями Британії, або дозвіл чи сприяння порушенню цих заборон. Загалом, якщо українці мають будь-яке відношення до Сполученого Королівства, вони повинні зважати на санкції цієї держави у своїй повсякденній діяльності.

Спробуйте перше рішення для комплаєнс-контролю в Україні. LIGA360 надає повноту інформації для AML/KYC перевірок та процедури due dilligence. Верифікуйте контрагентів, оцінюйте санкційні та корупційні ризики щодо них. Замовте за посиланням.

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему