Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Основні тенденції комплаєнс у Британії

Фінансовий сектор

Запобігання фінансовій злочинності й надалі буде пріоритетом для контролюючих органів. Це має суттєве значення, оскільки запобігання фінансовим злочинам є одним із напрямів, де повноваження основного регулятора - FCA є найширшими. Розглядаючи можливі порушення вимог протидії відмиванню грошей (AML), FCA може використовувати свої повноваження як кримінального прокурора на додаток до значних регуляторних повноважень.

Технології фінансових послуг, без сумніву, продовжуватимуть домінувати в регуляторних новинах. Алгоритми та штучний інтелект (AI) вже широко поширені в банківському, страховому та платіжному секторах, при цьому таку технологію використовують для покращення обслуговування клієнтів, персоналізації страхового покриття та виявлення підозрілих платіжних операцій. Але це не лише фірми. Самі регулятори також використовують нові технології. У нещодавній промові FCA оголосила, що використовує моделі на основі AI для боротьби з шахрайством і що його підрозділ Advanced Analytics використовує нові інструменти для захисту споживачів та ринків. Наприклад, він розробив інструменти моніторингу вебскрипції та соціальних медіа, які можуть виявляти, переглядати та випробовувати потенційні вебсайти афери.

Кілька останніх прикладів роботи FCA щодо запобігання фінансовим злочинам включають публікацію його оглядів щодо запобігання певним типологіям відмивання коштів: наприклад, грошові "мули" - особи, що перераховують кошти або перевозять їх у процесі відмивання за вказівкою інших членів.

Особливу увагу буде зосереджено на постачальниках платіжних послуг та установах електронних грошей, а також на системах і контролі, які вони мають для виявлення й запобігання діяльності грошових мулів. Незважаючи на виявлення прикладів належної практики, FCA відзначив сфери вдосконалення, включаючи звітність про шахрайську діяльність, інформацію про управління й обмін даними та навчання персоналу.

LIGA360 дозволяє перевіряти компанії у світових санкційних списках, а також санкційних списках України (РНБОУ, АМКУ). Спробуйте інструмент для перевірки токсичних бізнес-зв'язків прямо зараз. Більше про можливості LIGA360 для контролю compliance ризиків - за посиланням. 

Юридичний сектор

Нещодавно HM Treasury опублікував свій огляд регуляторного та наглядового режиму Великої Британії щодо протидії відмиванню коштів. Огляд визнає наглядову недосконалість у правовому секторі. У звіті контролюючого органу солісітерів (SRA) визначено низку ризиків, що виникають, та подальші кроки:

- SRA заявив, що посилить роботу щодо дотримання санкцій, перевірятиме списки клієнтів деяких фірм із високим рівнем ризику та завершить тематичний огляд фінансових санкцій;

- звернути увагу на значну кількість змін до законодавства, включаючи запровадження реєстру закордонних власників нерухомості Великої Британії.

Окрім моніторингу ризиків, що виникають, SRA підтвердив, що в цьому році продовжить зосереджуватися на такому:

- використання підходу, заснованого на оцінці ризику фірм, щоб отримати більш глибоке розуміння наявних систем, процесів і процедур AML;

- допомога здійснювати сильний контроль для запобігання відмиванню грошей та порушенню примусових дій проти фірм, які не виконують своїх обов'язків відповідно до регламенту;

- надання цілеспрямованих і своєчасних рекомендацій для фірм за допомогою програми навчання, орієнтованої на тенденції AML.

Бухгалтерський сектор

У секторі бухгалтерського обліку HMRC є в ролі нагляду за AML, коли постачальник бухгалтерських послуг не є членом професійного органу, але здійснює регульовану діяльність для цілей комерційної діяльності.

Бухгалтери є ключовими гравцями фінансової системи, полегшуючи життєво важливі операції, що лежать в основі економіки Великої Британії. Таким чином, вони відіграють важливу роль у забезпеченні того, щоб наші послуги не використовували для досягнення злочинної мети. Як професіонали бухгалтери повинні діяти добросовісно, не здійснювати злочинну діяльність і дотримуватися закону.

2024 рік має стати ключовим роком як для AML, так і для бухгалтерського сектору Великої Британії, з чітким акцентом на посиленні регулювання, технологічному просуванні та проактивних заходах проти фінансової злочинності.

Бухгалтерський сектор відіграє вирішальну роль у дотриманні AML, оскільки бухгалтери нерідко беруть участь у фінансових операціях і мають доступ до ключової інформації про фінансову діяльність свого клієнта. Бухгалтери перебувають в унікальній позиції виявляти й повідомляти про підозрілі дії, роблячи їх важливими зацікавленими сторонами в боротьбі з відмиванням грошей.

Регламенти AML у Великій Британії вимагають від бухгалтерів здійснювати внутрішній контроль, вести належні записи та навчати своїх співробітників процедурам AML. Вони також повинні провести належну комплаєнс-перевірку своїх клієнтів, щоб переконатися, що вони не причетні до незаконної діяльності. У разі підозрілої операції бухгалтери зобов'язані повідомити про це відповідним органам.

Це включає регулярне навчання й оновлення своїх знань щодо тактики відмивання грошей, а також проведення оцінок ризику для виявлення потенційних вразливих ситуацій у їхньому бізнесі.

Відмивання грошей, отриманих злочинним шляхом, повинні виявляти працівники таких бухгалтерських професій у Британії:

  • аудитор;

  • внутрішній та зовнішній бухгалтер;

  • радники з питань неплатоспроможності та банкрутства;

  • податковий радник;

  • радники щодо трастів та реєстрацій компаній.

Зрозуміло, що не всі послуги, що пропонують бухгалтерські компанії або відповідні консультанти, підпадають під дію законів про AML. Наприклад, деякі послуги фірми з бухгалтерського обліку крім бухгалтерських і податкових послуг можуть стосуватись консультації з якісного управління бізнесом і не бути суб'єктом регулювання для AML. У таких випадках бухгалтерський бізнес може вирішити, що заходи щодо комплаєнс-перевірки не потрібно застосовувати до клієнтів, які отримують консультації з управління бізнесом. Однак якщо бізнес вирішить не застосовувати заходи комплаєнс-перевірки клієнтів, він повинен документувати обґрунтування свого рішення. Незважаючи на те, що певні послуги можуть не контролювати закони AML, на практиці бізнес може вирішити все-таки вжити заходів комплаєнс-контролю щодо всіх клієнтів і сервісів, які надає. Іноді це практично краще, якісно виглядає в корпоративній звітності та має більш широкий комплаєнс-контроль.

Роль компанії ЛІГА:ЗАКОН у сучасних комплаєнс-трендах

ЛІГА:ЗАКОН уже понад 30 років створює технології забезпечення комплаєнс-діяльності юридичних, фінансових та бухгалтерських компаній. Наші товари й послуги знаходять вирішення для будь-якого комплаєнс-завдання в Україні та Великій Британії - це асортимент послуг щодо запобігання шахрайству, моніторинг медіа, ідентифікація юридичної особи та її верифікація (KYC, KYB), ризик-оцінка юрисдикцій та деяких категорій бізнес-партнерів в окремих індустріях, посилена клієнтська перевірка та антикорупційні контролі до будь-якого сектору бізнес-діяльності. Ми розуміємо важливість бути актуальними і прагнемо створювати необхідні для цього товари й послуги.

Як ефективніше виконувати комплаєнс-процедури для бізнесу? З новим рішенням LIGA360. Контролюйте дотримання вимог законодавства, здійснюйте due dilligence та AML/KYC перевірки, моніторте репутацію вашої компанії та партнерів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему