Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Спрощено зміну цільового призначення земель для промисловості та енергетики

09.09, 28 лютого 2024
2749
0

Парламент ухвалив Закон України № 3563-IX, який спрощує процедуру зміни цільового призначення земельних ділянок для відновлення економіки та залучення інвестицій.

Основною метою цього Закону є усунення зайвих бюрократичних бар'єрів для інвесторів, які хочуть реалізовувати проекти будівництва нових промислових та енергетичних об'єктів в Україні.

Раніше для зміни цільового призначення земельної ділянки необхідно було пройти кілька етапів: розробка детального плану території, розробка та затвердження проекту землеустрою, прийняття рішення органом місцевого самоврядування. Цей процес був досить тривалим і міг тривати до дванадцяти місяців.

Нові законодавчі зміни передбачають скасування вимоги щодо розробки містобудівної документації та документації із землеустрою для зміни цільового призначення земельних ділянок для промислового використання.

Захисти нерухомість та землю компанії. Сервіс SMS-Маяк сповістить про незаконні реєстраційні дії щодо майна компанії. Замов за посиланням. 

Також підставою для зміни цільового призначення земельної ділянки буде висновок уповноваженого органу містобудування та архітектури місцевої ради про можливість розміщення запланованого промислового об'єкта. Такий висновок надається безоплатно протягом десяти робочих днів з дня надходження відповідної заяви.

Водночас, новий порядок зміни цільового призначення земельних ділянок діятиме лише для розміщення наступних об'єктів:

  • промислових та складських будівель;

  • нежитлових сільськогосподарських будівель;

  • трубопроводів, ліній електронних комунікаційних мереж та електропередач (крім магістральних нафтопроводів і газопроводів);

  • комплексних споруд промислових об'єктів (крім підприємств, пов'язаних з ядерною енергетикою; сміттєспалювальних заводів та атомних станцій).

Спрощена процедура буде застосовуватися за межами населених пунктів і лише там, де відсутня містобудівна документація. Вона діятиме під час воєнного стану та протягом п'яти років після його завершення.

Таким чином, нові зміни суттєво зменшують бюрократичні перешкоди для зміни цільового призначення земельних ділянок, скорочують строки такої зміни з приблизно дванадцяти до двох місяців та дозволяють бізнесу швидше реалізовувати промислові та енергетичні інвестиційні проєкти.

Олександр Мельник, керівник практики корпоративного права GOLAW, адвокат

Олександр Шевчук, помічник юриста практики корпоративного права GOLAW

Аграрний бізнес потребує комплексного захисту. Рішення LIGA360 - ваш надійний помічник для вчасного реагування на рейдерські атаки, суперечливі законодавчі зміни та зміни контрагентів. Подробиці за посиланням. 

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему