Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Функції комплаєнс-системи на підприємстві

Метою створення комплаєнс-системи на підприємстві є відкриття безлічі можливостей для вашого бізнесу. Завдяки впровадженню комплаєнс-системи підприємство набуває позитивну репутацію на відповідному ринку та здобуває довіру клієнтів і ділових партнерів. Комплаєнс як система заходів з управління та контролю виконує низку функцій на підприємстві. В даному матеріалі познайомимось з основними з них.

Захисна функція

Захист інтересів підприємства, його керівництва, працівників і контрагентів є однією з основних функцій комплаєнсу. Комплаєнс-система має превентивну дію та захищає підприємство від ризику порушень, які можуть наразити його або його співробітників на застосування санкцій або, принаймні, значно знизити вищезгаданий ризик. У разі виявлення порушень комплаєнс-система також забезпечує їх виявлення та виправлення (наприклад, система анонімного інформування). Наявність та застосування комплаєнс-системи на підприємстві може враховуватися при визначенні розміру накладених, у разі порушень, на підприємство санкцій.

Консультативно-інформаційна функція

Правильно функціонуюча комплаєнс-система також має консультативно-інформаційну функцію. Процедури, що впроваджуються на підприємстві, повинні бути зразком поведінки співробітників, а також передбачати нестандартні і рідкісні ситуації. Таким прикладом є процедура, пов'язана з контролем державних органів (наприклад, Державною службою України з питань праці). Звичайно, для того, щоб консультативна функція була повністю реалізована, відповідний персонал повинен знати про існування процедури даного типу і про те, де її можна знайти, якщо вони не знайомі з її змістом. Комплаєнс-система також повинна підтримувати в актуальному стані знання про зміну правового середовища та наслідки порушень.

Контрольно-доказова функція

Іншими функціями, які виконує комплаєнс-система, є контрольні та доказові функції. Суть контрольної функції зводиться до перевірки застосування процедур і перевірки того, чи дотримується підприємство норм законодавства та інших застосовних стандартів в тих чи інших ситуаціях. Рекомендується періодично проводити такі перевірки. З іншого боку, доказова функція комплаєнс-системи - це не що інше, як збір документації, яка доводить роботу комплаєнс-системи на підприємтві. Прикладом такого виду документації можуть бути протоколи внутрішнього аудиту або службова записка про виконання тієї чи іншої дії. Збір доказів може відігравати значну роль у демонстрації того, що керівництво проявило належну обачність.

Функція забезпечення якості

Правильно функціонуюча комплаєнс-система усуває порушення і знижує ризик таких порушень. Як наслідок, система комплаєнс-менеджменту також є гарантією якості, необхідної в ділових відносинах з існуючими та майбутніми бізнес-партнерами.

Функція маркетингу

Ринковий тиск породжує нові сфери, в яких підприємства можуть конкурувати. Наявність комплаєнс-системи на підприємстві може бути вирішальною або необхідною умовою для укладення договору з підрядними організаціями або замовниками послуг чи робіт підприємства. Комплаєнс-система також є одним з елементів, що впливають на репутацію та довіру до підприємства.

Комплаєнс-система підприємства спрямована перш за все на захист підприємства від ризиків, здатних негативно впливати на його економічну стабільність, інвестиційний потенціал, іміджеву складову діяльності підприємства, а також є чинником підвищення ефективності системи внутрішнього контролю за процесами, що формуються як всередині підприємства, так і у зовнішньому середовищі.

Як ефективніше виконувати комплаєнс-процедури для бізнесу? З рішенням LIGA360. Контролюйте дотримання вимог законодавства, здійснюйте due dilligence та AML/KYC перевірки, моніторте репутацію вашої компанії та партнерів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему