Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Посилено відповідальність за порушення правил військового обліку та законодавства про мобілізацію

Верховною Радою України у другому читанні, 9 травня, було прийнято в цілому законопроект щодо удосконалення відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (№10379).  

Передбачені даним законопроектом зміни закріплюють: 

1. Подовження строку притягнення до адміністративної відповідальності. 

За новими правилами адміністративне стягнення за вчинення в особливий період: 1) порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку (ст. 210 КУпАП) та 2) порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (ст. 210-1 КУпАП),  

може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення. 

2. Збільшено штрафи за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, військовий обов'язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. 

 

Порушення 

Штраф у мирний час 

Повторне протягом року вчинення 

порушення 

Штраф в особливий період 

Порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку 

від двохсот до трьохсот НМДГ (3400-5100 грн) 

від трьохсот до п'ятисот НМДГ (5100-8500 грн) 

від 

однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот НМДГ (17000-25500 грн) 

 

Порушення законодавства 

про оборону, мобілізаційну підготовку та 

мобілізацію 

 

 

 

 

Для громадян 

від трьохсот до п'ятисот НМДГ (5100-8500 грн) 

від п'ятисот до семисот НМДГ (8500-11900 грн) 

від однієї тисячі до однієї тисячі 

п'ятисот НМДГ (17000-25500 грн) 

Для посадових та юридичних осіб 

від однієї тисячі до 

однієї тисячі п'ятисот НМДГ (17000-25500 грн) 

від однієї тисячі 

п'ятисот до двох тисяч (25500-34000 грн) 

від двох тисяч до 

трьох тисяч п'ятисот НМДГ (34000-59500 грн) 

Передбачено, що положення статей 210, 210-1 КУпАП не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів персональних даних щодо відповідної особи шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи. 

3. Запроваджено механізм, за яким притягнення до адміністративної відповідальності за відповідні порушення, здійснюється без складення протоколу. 

Протокол не складається у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 КУпАП, розгляд яких віднесено до компетенції ТЦК (чи СБУ у частині правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України), якщо особа не з'явилася без поважних причин або не повідомила причину неприбуття на виклик ТЦК /СБУ, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику, та за наявності у ТЦК/СБУ підтвердних документів про отримання такою особою виклику. 

Що саме вважатиметься підтвердними документами про отримання виклику у законопроекті не конкретизовано. Проте, якщо брати за аналогію існуюче законодавство, то факт проставлення в поштовому повідомленні позначки про неможливість вручення за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована в установленому законом порядку і не повідомила ТЦК про іншу адресу, також може розглядатися як підтвердження отримання особою виклику. 

Наразі даний закон ще не підписано Президентом України Володимиром Зеленським. 

Відповідні зміни набудуть чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону. 

Спробуйте LIGA360 PRO - рішення нового покоління для пошуку й аналізу інформації. Знаходьте відповіді, консультації експертів та алгоритми дій для вашої сфери діяльності. Більше переваг за посиланням.   

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему