Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як захистити інтелектуальну власність компанії від ризиків?

Ринковий успіх сучасних компаній все більше залежить не лише від ефективної інноваційної стратегії, але й від пов'язаної з нею стратегії захисту інтелектуальної власності. Нові ідеї та концепції, розроблені належним чином, можуть стати об'єктом інтелектуальної власності, а отже, предметом економічного обороту компанії.

З цієї причини відповідна стратегія захисту інтелектуальної власності, яка є складовою визначеної бізнес-стратегії, має важливе значення в діяльності компанії. Визначальним фактором цієї стратегії є знання принципів та процедур захисту інтелектуальної власності, а також розуміння сутності та необхідності управління її ресурсами та пов'язаними з цим ризиками в бізнес-організації.

Створення нових продуктів і процесів вимагає не тільки винахідливості та креативності, але і доступу до різноманітних ресурсів та володіння навичками, за допомогою яких можна створювати, фінансувати та впроваджувати нові інноваційні рішення. У цьому процесі досить важливим є визначення та запровадження відповідного механізму захисту інтелектуальної власності компанії. Українська правова система захисту інтелектуальної власності кваліфікує її на наступні види:

  • Промислова власність (винаходи, корисні моделі, промислові зразки, знаки для товарів та послуг, ноу-хау, географічні зазначення тощо);

  • Авторське право (це набір суб'єктивних виключних прав, які дозволяють авторам літературних, мистецьких та наукових творів отримати соціальні блага від результатів своєї творчої діяльності.)

Готуючи стратегію захисту інтелектуальної власності, необхідно визначити, які з рішень, якими володіє і розробляє ваша компанія, будуть ядром вашого бізнесу і які з них можна захистити.

Наступним кроком має стати визначення заходів захисту, які найкраще допоможуть досягнути цілей компанії, беручи до уваги те, що кожен з них має свої специфічні характеристики, можливості та обмеження.

На етапі створення компанії варто особливу увагу приділити захисту її бренду, оскільки легковажність у даному питанні може призвести до значних втрат компанії та знівелювати всі зусилля та ресурси, вкладені власниками в її розбудову.

Одним із найрозповсюдженіших правових заходів охорони бренду компанії є його реєстрація у відповідному патентному відомстві, згідно із нормами Закону України “Про охорону прав на знаки для товарів і послуг”.

Окрім того, відносини, що виникають у зв'язку із набуттям і здійсненням прав на торговельні марки в Україні під час дії правового режиму військового стану, регулюються відповідно до Закону України “Про захист інтересів осіб у сфері інтелектуальної власності під час дії воєнного стану, введеного у зв'язку із збройною агресією Російської Федерації проти України".

Захист інтелектуальної власності також передбачає використання правових заходів, передбачених Законом України "Про захист від недобросовісної конкуренції".

Монітор дані про власну компанію з новою LIGA360. Дивись на досьє компанії очима партнерів, конкурентів та перевіряючих органів. Аналізуй згадки в медіа, інтернет-ЗМІ, соціальних мережах, участь в судових справах. Дізнайся більше переваг, замовивши персональну презентацію. 

З метою ефективного захисту компанії від ризиків, в тому числі від ризику крадіжки бренду та довгострокового інвестиційного успіху компанії необхідно дотримуватися наступних заходів.

  • Створення логотипу, який виділяється з поміж інших

Логотип є найважливішим візуальним елементом бренду. Це не тільки привертає увагу, але й змушує клієнтів асоціювати вашу компанію з ним. Саме тому, логотип має легко запам'ятовуватись і адаптуватися до профілю компанії. Розміщення логотипу на всіх продуктах компанії, її веб-сайті, листуванні та в будь-якій комунікації є надто важливим заходом.

  • Реєстрація бренду у патентному відомстві

Безумовно, найефективнішим способом захисту бренду є його реєстрація у відповідному патентному відомстві. Кожна така реєстрація підтверджується свідоцтвом, в якому міститься вся інформація про бренд, яким компанія може скористатися у разі виникнення судового спору. Існує певна процедура, пов'язана з підтриманням чинності відповідного свідоцтва, але варто піти на цей крок, оскільки нехтування відповідними процесами може обернутися серйозними проблемами для компанії.

Ситуація

Компанія А, яка 10 років здійснює комерційну діяльність, неочікувано отримує вимогу про припинення використання власного бренду, оскільки він уже зареєстрований іншою компанією. Таким чином, компанія А зіткнулася з реальною загрозою примусового припинення діяльності під оригінальною назвою, просто проігнорувавши реєстрацію торгівельної марки у патентному відомстві.

  • Негайна реакція на будь-яке порушення бренду

Компанія має вживати безвідкличних заходів щодо будь-яких спроб викрадення бренду. Вимога про припинення порушення прав інтелектуальної власності, складена з дотриманням необхідних реквізитів, процедур і правил, забезпечить компанії позитивний результат.

  • Впізнаваність бренду

Безсумнівно визнання бренду може визначити долю компанії. Більше того, це може стати серйозною перешкодою для шахраїв. Клієнти мають асоціювати характерні елементи продуктів компанії: їх зовнішній вигляд, форму, колір, зміст або вміст виключно з брендом компанії.

  • Помітність в соціальних мережах

Сайти соціальних мереж стали надважливим елементом сучасних ЗМІ. Основна зручність даного типу порталів полягає в простоті спілкування зі сталими та потенційними клієнтами. Це не тільки дозволяє швидко відповідати на запити, але й створює довіру клієнтів до бренду. Завдяки ретельно керованій сторінці, яка регулярно оновлюється та наповнюється цікавими дописами, адаптованими до профілю компанії, залучаються нові клієнти, а також це простий спосіб протидіяти шахраям.

Захищаючи свій бренд, компанія обирає сталий розвиток, довгострокові відносини з власними клієнтами, набуває конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості на ринку.

Зміни підхід щодо інформаційної безпеки у своїй компанії. Комплексно відстежуй всю необхідну інформацію в одному продукті LIGA360. Замов презентацію сьогодні. 

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему