Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бенефіціарні відомості: що змінилось та штрафні ризики

В 2021 році держава зобов'язала юридичних осіб, не тільки вказувати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника, а й подавати структуру власності. Також була введена відповідальність за неподання або недостовірне подання такої інформації. 

Так в період з 11 липня 2021 року по 11 липня 2022 року всі юридичні особи, які були зареєстровані до 11 липня 2021 року були зобов'язані оновити інформацію про кінцевого бенефіціарного власника та подати структуру власності до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний реєстр). Оскільки на момент завершення терміну подачі інформації в Україні був введений воєнний стан, то притягнення до відповідальності суб'єктів господарювання за невиконання обов'язку з оновлення інформації про кінцевого бенефіціарного власника було відкладено. 

6 вересня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення регулювання кінцевої бенефіціарної власності та структури власності юридичних осіб», яким внесла зміни до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» та «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань». Відповідно до цих змін Міністерство юстиції розробило Порядок повідомлення про виявлення розбіжностей інформації про кінцевого бенефіціарного власника в ході проведення первинного фінансового моніторингу (далі - Порядок). Порядок затверджений Наказом Міністерства юстиції № 2542/5 від 12 липня 2023 року

Згідно з Порядком суб'єкти первинного фінансового моніторингу в разі виявлення розбіжностей між отриманими в результаті здійснення належної перевірки відомостями про кінцевого бенефіціарного власника та/або структуру власності юридичної особи та розміщеними в Єдиному реєстрі, зобов'язаний повідомити про це Міністерство юстиції. 

Порядок вступив в дію 1 вересня 2024 року. А це означає, що з цієї дати Міністерство юстиції зможе притягати до відповідальності юридичних осіб за неподання, недостовірне чи невчасне подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника. 

За неподання або несвоєчасне подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність тягне за собою накладення штрафу на юридичну особу в розмірі від 17 тис. до 340 тис. гривень.  

Крім цього, для керівника юридичної особи передбачений адміністративний штраф за неподання або несвоєчасне подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність у розмірі від 17 тис. до 51 тис. гривень. 

Підсумовуючи, варто зауважити, що відповідальність за порушення законодавства щодо розкриття інформації про кінцевого бенефіціарного власника передбачена як для юридичної особи, так і для керівника або особи, уповноваженої діяти від імені такої юридичної особи. 

Зміни підхід щодо інформаційної безпеки у своїй компанії. Комплексно відстежуй всю необхідну інформацію в одному продукті LIGA360. Замов презентацію сьогодні. 

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему