Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Британський бізнес в Україні: перспективи вітчизняного ринку

10 липня 2019, 10:15
1727
0
Реклама

ЛІГА:ЗАКОН Бізнес в рамках спільного проекту з Європейською Бізнес Асоціацією поспілкувалася з топ-менеджерами, які представляють британській бізнес, готовими поділитися досвідом роботи в Україні. Ми попросили керівників British Auto Club (Дмитро Яровий), CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang (Ольга Бєлякова), SHL Ukraine (Сергій Чайка) відповісти на кілька запитань, які можуть допомогти розібратися, чого ж не вистачає бізнесу в Україні.

Про компанії:

British Auto Club - автоклуб у справжніх британських традиціях. Компанія поєднує всі види автострахування та цілодобову допомогу на дорозі. З 2017 року ВАС надає членам клубу не тільки технічну, але й інформаційну та юридичну допомогу. За час своєї діяльності компанія отримала чималу базу клієнтів та продовжує стрімко розвиватися. Головний офіс автоклубу знаходиться у Києві, в регіонах Клуб співпрацює з партнерами на умовах франчайзингу.

CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang - 5-а за розміром юридична фірма в світі, яка має 72 офіси у 41 країнах, в яких працюють 4500 юристів. Київський офіс CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang пропонує послуги більш як 30 юристів, які мають кваліфікацію за українським та міжнародним правом та розуміють специфіку українського ринку, а також розуміють вимоги і очікування міжнародних організацій та інвесторів.

SHL- світовий лідер в області оцінки талантів з 1977 року. В Україні діє через офіційного дистрибутора SHL Ukraine. Компанія надає інструменти та послуги об'єктивної оцінки ефективності персоналу усіх рівнів, а також пропонує рішення по виявленню високопотенційних співробітників та майбутніх лідерів. Команда консультантів SHL постійно займається розробкою та адаптацією нових технологій у галузі ефективного управління персоналом.

Про позитивні та негативні зміни в Україні за останні 5 років та бачення найближчого майбутнього

Усі учасники дискусії відзначили, що, насправді, позитивних змін багато і вони досить відчутні, зокрема: лояльність фіскальної політики, зниження регуляторного тиску на бізнес, майже повне зникнення рейдерських захоплень майна іноземних компаній та високий рівень відкритості влади до діалогу з бізнесом.

Дмитро Яровий (British Auto Club): Наша компанія наразі в очікуванні позитивних змін, особливо важливим є збільшення купівельної спроможності українців. Це питання для нашого бізнесу є одним з ключових, оскільки чим заможнішими стануть громадяни, тим більше вони звертатимуть увагу на зручні сервіси, які оперативно вирішують їх проблеми, а ми, зі свого боку, будемо пристосовуватися та робити наші послуги більш зрозумілими, зручними та доступними. Також наші інвестори сподіваються, що соціально налаштований бізнес отримуватиме привілеї.

Ольга Бєлякова (CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang): Я думаю важко порівнювати будь-який рік з 2014-2015, оскільки в Україні не було важчих років за часи незалежності, аніж 2014-2015. На мою думку, будь-який рік буде кращим. Ми, як консалтинговий бізнес, дуже залежні від політичної турбулентності та макроекономіки. 2014-2015 були роками «виживання» та водночас роками інновацій, оскільки українці вміють пристосовуватися до різних умов і, певно, ці важкі часи дали поштовх розвитку IT, агросфери та інших технологічних сфер. На сьогодні ми бачимо значний прогрес, якщо п'ять років тому ми більше обслуговували вихід бізнесу з України, то зараз інтенсивно обслуговуємо інвестиції в Україну. Компанії, яких тут ніколи не було (норвезькі, іспанські компанії), зараз заходять в Україну, особливо у сфері альтернативної енергетики, також багато компаній в IT та інших технологічних сферах . Ми спостерігаємо дуже багато позитивних змін, але єдине, що на сьогодні викликає занепокоєння - дуже низький рівень «зелених» інвестицій і це, насамперед, стосується питань інфраструктури, хотілося би бачити більше інвестицій у зелену енергетику та індустріальні парки. Останні три тижні ми спостерігаємо тимчасове затишшя на ринку інвестиції, оскільки країна знаходиться у виборчому процесі, а інвестиції особливо «зелені» люблять тишу, стабільність та передбачуваність.

Сергій Чайка (SHL Ukraine): Останні років 20 все відбувається по спіралі. І тут можна дійсно відзначити адаптивність наших громадян до змін та їх позитивний настрій. Ми завжди віримо, що буде краще. Якщо говорити про наш бізнес, попит на наші послуги напряму залежить від інвестиційних настроїв наших партнерів. Тому, у порівнянні з 2014 роком, однозначно зараз попит на них вищий. Тоді бізнес думав, про те, що буде далі, що робити, скорочуватися або ліквідовуватися, та мало хто дивився у бік розвитку та інвестицій у персонал. Зараз, звичайно, бізнес зростає, бюджети зростають, з'являються нові клієнти та конкуренція. Бізнес став більше приділяти увагу внутрішнім процесам, проблемам відтоку талантів і дивитися як ці питання вирішуються у західних країнах, як вони вирішують проблеми продуктивності персоналу. У цьому питанні українським компаніям ще є над чим працювати та є чому повчитися. Ми допомагаємо відбирати найефективніших і найталановитіших співробітників, які зможуть виводити компанії на новий рівень.

Про настрої та плани до кінця поточного року

Дмитро Яровий (British Auto Club): Рік тому ми зосередилися на інвестиції в digital-розвиток та створили мобільний додаток, орієнтований на B2C. Наразі ми змінюємо стратегію: залишаємось в digital, але він буде більше спрямований на бізнес, тобто B2B. Ми також працюємо над розширенням нашої мережі в регіонах по моделі франчайзингу. Хоча кожен регіон має свої особливості трафіку, доріг, свою інфраструктуру, наші стандарти послуг мають бути однаковими у всіх регіонах, клієнт не має відчувати різницю. Ми звертаємо увагу і на професійність персоналу, тому інвестуємо і в навчання персоналу та контроль.

Ольга Бєлякова (CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang): Наприкінці 2018 року ми презентували наш оновлений офіс, що став міні-копією нашого Лондонського офісу, який отримав багато нагород за його технологічність, інноваційність і нову концепцію. Повна мобільність та agile-підхід. Всі юристи мають ноутбуки з програмним забезпеченням, яке надає можливість працювати з будь-якої точки світу. Це значно підвищило ефективність та відповідальність наших співробітників. Також ми зараз розширюємо штат, запросили юристів real estate та посилюємо нашу банківську та фінансову практику. Ми інвестуємо далі і бачимо перспективу. Звертаємо увагу на студентів і найкращих запрошуємо до себе.

Сергій Чайка (SHL Ukraine): Ми завжди намагаємося виправдовувати очікування наших клієнтів і в цьому році було ряд нових розробок. Зокрема, сформували модель та систему оцінки цифрових компетенцій, тобто набір критеріїв ефективної поведінки в епоху діджіталізаціі та умовах швидких змін робочого середовища. Постійно працюємо над розробкою нових продуктів, які допомагають HR-фахівцям оцінювати персонал. Процеси HR-циклу по роботі з персоналом, які можна автоматизувати, завжди в нашому плані розробки.

Про мотивацію персоналу та рівень професійної освіти в Україні

Дмитро Яровий (British Auto Club): Для наших співробітників ми обладнали в офісі playroom, в якому є теніс, playstation, спорт-куток та безалкогольний бар. Графік роботи збалансували таким чином, щоб співробітник міг відволіктися та відпочити. Також стимулюємо вивчати англійську мову, беремо на себе частину витрат на курси. З освітою фахівців у нашій галузі є певні проблеми і зараз ми більше напрацьовуємо базу знань та здебільшого навчаємо самі. Щодо працівників, які працюють на місцях, то тут вже складніше, особливо в регіонах. Ми проводимо для них дистанційне навчання.

Ольга Бєлякова (CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang): У нас багато гнучких політик по навчанню персоналу. Наприклад, career break та sabbatical program. Сareer break дає можливість піти на 3 місяці (раз на 4 роки) у неоплачувану відпустку з гарантію збереження робочого місця. Це режим повної тиші, можна не відповідати на робочі телефонні дзвінки та листи. Чергова відпустка у нас 24 робочих дні, є медична страховка та компенсація спортзалу. Ми інвестуємо в людей та їх навчання. Щодо освіти юристів, це дуже велика проблема на сьогодні. Наша освіта зовсім не дає практичних навичок. Коли люди до нас приходять, ми вже не очікуємо від них ніяких знань, а очікуємо лише бажання працювати та навчатися. Якщо порівнювати з Британією, де я також навчалася, то за рік навчання в Лондоні я дізналася напевно в 100 разів більше, ніж за 5 років навчання Україні. На жаль досі нічого не змінюється, на сьогодні я не можу назвати жодного навчального закладу України, який дає добру юридичну освіту. Нам потрібне повне реформування освіти і не тільки в юридичній сфері.

Сергій Чайка (SHL Ukraine): Наші умови праці повністю відповідають чинному законодавству і навіть більше. Ми демонструємо адаптивність в деяких організаційних питаннях. Зараз наші співробітники досить високо цінують гнучкий графік та дистанційну роботу. У нас величезна база знань та система фахового навчання глобального рівня, яку використовують співробітники нашої компанії для підвищення свого професійного рівня. Також ми ділимося досвідом та передаємо наші технології іншим бізнесам на наших навчальних семінарах, по закінченню яких учасники отримуюсь сертифікати світового зразку.

Про членство в Європейській Бізнес Асоціації

Учасники подякували Ганні Дерев'янко за можливості, які надає ЄБА, зокрема, знайомство з представниками державних органів та бізнесу та відчутну підтримку у вирішенні проблем. Для нас членство в ЄБА це можливість створити базу контактів і можливість обмінюватися досвідом.

Які ділові книги рекомендують

21 беззаперечний закон лідерства, Джон Максвелл

Мозок. Інструкція з застосування, Девід Рок

Налаштуйся на зміни. Нова психологія успіху, Керол Двек

Усі брешуть, але інтернет знає твої думки, Сет Стивенс-Давидовиц

Стратегічне сафарі, Генрі Мінцберг

Стратегічне планування плюс: організаційний посібник, Роджер Кауфман

Наприкінці зустрічі Олександр Липський, керівник напрямку "Бізнес" ЛIГА:ЗАКОН, подякував Ганні Дерев'янко та ЄБА за чудову організацію зустрічі, розповів про компанію ЛIГА:ЗАКОН та корисні для бізнесу інноваційні продукти компанії:

СONTR AGENT - сервіс моніторингу та перевірки контрагентів, який дозволяє володіти актуальною інформацією про бізнес-партнерів;

SEMANTRUM - сервіс медіамоніторингу, який допомагає відслідковувати, що пишуть, говорять чи показують ЗМІ стосовно вас чи вашої компанії;

PatentBot - чат-бот, який допомагає в режимі 24/7/365 реєструвати торговельні марки і фіксувати авторські права в кілька кліків через Facebook Messenger або веб-версію. Процес подачі заявки на реєстрацію торговельної марки або фіксацію авторського права займає 5-7 хвилин;

ReporTaх - бот-бухгалтер для ФОП, який самостійно розраховує та сплачує податки, а також подає звітність до держорганів. Сервіс доступний для ФОП другої та третьої групи, які не мають оформлених працівників.

Повне відео інтерв'ю можна подивитись нижче або тут.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини