Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Інструменти виходу українського бізнесу на європейський ринок

9 вересня 2019, 10:50
1531
0
Реклама

У четвер, 5 вересня, в Києві відбулася щорічна Зустріч афілійованих членів і членів-кореспондентів Асоціації європейських торговельно-промислових палат - Eurochambers, в якій компанія ЛІГА:ЗАКОН виступила інформаційним партнером заходу. Це з'їзд представників країн, які не є членами Європейського союзу, всього їх близько 40, і щороку вони збираються, щоб визначити загальну стратегію співпраці та більш тісної взаємодії між країнами європейської асоціації.

У 2019 році Україна була вперше обрана місцем проведення такого заходу. Про те, як пройшла ця знакова для бізнесу подія, в ексклюзивному інтерв'ю для порталу ЛІГА:ЗАКОН Бізнес розповів Президент Європалати Крістоф Ляйтль.

Чому локацією місця зустрічі стала саме Україна?

Україна - країна з потенціалом майбутнього. Ми збираємося працювати спільно і сподіваємося, що цей потенціал буде використаний, щоб посприяти залученню інвестицій, створенню нових робочих місць і розвитку економіки країни в цілому.

Чи означає це, що Зустріч Асоціації - знакова подія для України?

Проведення зустрічі афілійованих членів тут, безумовно, важлива подія для України. Тут ми намагаємося зібрати підприємців разом, допомагаємо їм реалізовувати свої проекти. Вже запущено кілька проектів для молодих підприємців і студентів. Як показала практика, це позитивний досвід, тому ми будемо працювати над цим далі. Сьогодні ми обговорювали майбутнє Eurochambers, діджіталізацію, та найголовніше - способи зруйнувати цю стіну між Європейським Союзом і членами Європейської палати.

Яка роль України в сім'ї європейських палат?

Українська Торгово-промислова палата дуже активна. Зокрема, її президент, Геннадій Чижиков, завжди дуже залучений в нашу роботу. Сьогодні, наприклад, він запропонував зробити конференції для стартапів, дати шанс молодими підприємцям розвиватися. Мені сподобалася ця ідея, думаю, ми будемо організовувати такі конференції.

Які є домовленості між Україною та іншими країнами?

Зараз в Україну може прийти дуже багато інвестицій, але для цього необхідно налагодити діалог між інвесторами та бізнесом, а ще провести ряд реформ. Якщо діалогу не буде, то і інвестування не буде. Що стосується реформ, я збираюся обговорити це з українським урядом. Мені важливо знати, в якому напрямку вони працюють. Сьогодні, наприклад, я зустрічаюся з мером Києва Віталієм Кличком, віце-прем'єр-міністром з питань європейської інтеграції в Україні Дмитром Кулебою, і, може бути, вдасться зустрітися і з Президентом України. Мені цікаво дізнатися, які конкретні кроки він готовий робити щодо потенційних інвесторів.

У яких сферах, на вашу думку, Україні потрібно розвиватися?

Україна - один з «топ-гравців» в сфері IT, але цю сферу можна реалізувати, тільки співпрацюючи з іншими світовими компаніями, і цим уже повинні займатися самі компанії - не політики.

Що ви порадите українському бізнесу?

Як я вже сказав, Україна - країна з величезним економічним потенціалом. Але бізнес повинен бути більш обізнаний в програмах, над якими ми працюємо, а ще створювати більше робочих місць.

Перевірте забудовника або потенційного контрагента за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Оформити заявку на тестовий доступ можна тут.

На питання про те, якими інструментами і програмами може скористатися український бізнес, більш докладно розповів Президент Торгово-промислової палати України, Геннадій Чижиков:

East & West

Є Східне партнерство - Білорусія, Україна, Молдова, Азербайджан, Вірменія, Грузія. Проект спрямований на те, щоб палати виступали операторами контактів і взаємодії між країнами-партнерами. Це потрібно, щоб адаптуватися малому і середньому бізнесу наших країн, дати їм можливість легше заходити на ці ринки. В рамках цього партнерства ми подолали вже два етапи - East і West. Конкретні інструменти: навчання - приїжджають експерти з Європи, вчать бізнесменів представляти свій продукт, брати участь у виставках, взаємодії в рамках всієї Європи між учасниками.

Зараз ми чекаємо продовження цієї роботи, але тепер більше будемо робити акцент на сектори: текстиль, сільське господарство, IT та інше. Для нас дуже важливим є використання інструментів ЄС для допомоги нашим підприємствам. Європейська Асоціація палат в цьому плані нам активно допомагає, тому що у неї є і досвід, і знання.

CHAMBER +

Сьогодні ми обговорювали ще одне важливе питання, дуже популярне в Україні - діджіталізацію. Вирішували, як зробити так, щоб члени Палати Національної Асоціації могли більш активно взаємодіяти в рамках єдиного електронного простору. Це називається CHAMBER+. Це ініціатива, висунута Європалатою з метою підтримки і розширення співпраці Європейської палати в рамках фінансованих ЄС програм. CHAMBER+ дозволяє Європалаті розширити свій «віртуальний потенціал» з 45 національних організацій до 1700 місцевих і регіональних організацій зі значними ресурсами і досвідом.

Horizon 2020

Що стосується інноваційних компаній і стартапів, Торгово-промислова палата України є офіційним представником двох проектів програми Horizon 2020 року, серед них - Key Account Managers і Enhancing Innovation Management Capacity.

Key Account Managers допомагає українським інноваційним компаніям брати участь у конкурсах на отримання фінансування своїх проектів, а також допомагає знаходити менторів в особі європейських досвідчених фахівців.

Проект Enhancing Innovation Management Capacity дозволяє українським інноваційним компаніям і стартапам порівняти своє підприємство з європейськими в контексті прийняття правильних рішень, наявності стратегії в компанії і стратегічного планування. Компанія, яка прийме рішення пройти оцінку, отримає звіт по своєму підприємству, де будуть вказані сильні і слабкі сторони компанії в порівнянні з європейськими компаніями в тому ж секторі, а після перевірки отримає сертифікат про проходження відповідного аналізу від німецької консалтингової компанії IMPіrove Academy.

Enterprise Europ Network

У нас також є програма Enterprise European Network - програма для малих і середніх підприємств. Тут кожен підприємець може завантажити в базу даних свої пропозиції. У базі - більше 40 мільйонів підприємств.

Програми для молодих підприємців

Erasmus for Young Entrepreneurs - програма з обміну досвідом для компаній, які не старше двох років. Якщо ви молодий підприємець і в перспективі плануєте працювати з ринком Європейського Союзу, у вас є дуже хороша можливість обрати цікаву вам компанію і попрацювати на неї. Програма гарантує часткове покриття витрат.

«Ви бачите, що інструменти для виходу на європейський ринок є, і нам в Україні потрібно їх використовувати», - підсумував Геннадій Чижиков.

Читайте також:

Інтерв'ю з Геннадієм Чижиковим: «Україна повинна стати популярною - в модні країни інвестують»

Як стати успішним експортером

Оцінка ризиків при виході на зарубіжні ринки

Якщо ви вирішили відкрити власну компанію в Україні, ви можете зареєструвати торгову марку за допомогою PatentBot - інноваційного партнерського сервісу ЛІГА:ЗАКОН. Сервіс доступний цілодобово. Ознайомитися з сервісом можна за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини