Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Навіщо Рада декриміналізувала фіктивне підприємництво?

23 вересня 2019, 16:40
1345
1
Реклама

Верховна Рада прийняла Закон про декриміналізацію фіктивного підприємництва та підвищення сум несплати податків (законопроект № 1080).

Про те, з якою метою законодавець вилучив норми, і як це позначиться на бізнесі в ексклюзивному інтерв'ю для порталу ЛІГА:ЗАКОН Бізнес розповів Олексій Некрасов, адвокат, радник адвокатської фірми Pragnum, експерт в галузі захисту бізнесу від кримінальних переслідувань.

Примітка: інтерв'ю було записано 16.09.2019, до прийняття Верховною Радою відповідного закону.

ДЛЯ ДОВІДКИ:

Декриміналізація фіктивного підприємництва (ст. 205 КК) дозволяє розглядати створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона, як готування до злочину. У той же час власне прикриття такої незаконної діяльності за допомогою фіктивного підприємництва може розглядатися як спосіб вчинення певних злочинів (зокрема, ухилення від сплати податків, зборів, шахрайства тощо).

Підвищення розміру сум фактичного ненадходження до бюджету податків, зборів та інших обов'язкових платежів (ст. 212 КК) означає, що значним розміром коштів вважаються суми податків, зборів і інших обов'язкових платежів, які в три тисячі і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян (зараз - тисячу); під великим - п'ять тисяч замість трьох, під особливо великим - сім замість п'яти.

Більш детально про положення закону читайте тут.

Перевірте забудовника або потенційного контрагента за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Оформити заявку на тестовий доступ можна тут.

Ми нагадуємо, що 9 жовтня 2019 року відбудеться захід SAFE SIDE 2.0, де ви дізнаєтесь про особливості податкового планування і взаємодії з фіскальними органами; кримінально-правові ризики бізнесу в 2019 році; особливості перевірки контрагентові і ключових аспектах захисту бізнесу. Одним із спікерів на заході виступить Олексій Некрасов.

Також вам може бути цікаво: Обшук: симптоми, перебіг, наслідки

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини