Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Фінустановам готують збільшення штрафів за порушення вимог фінмоніторингу

30 липня 2018, 17:00
226
0
Реклама

Законопроект передбачає розширення переліку порушень у сфері фінансового моніторингу. Зокрема, адмінвідповідальність пропонують встановити за порушення вимог щодо:

- зберігання документів (у тому числі електронних), даних, інформації;

- супроводження переказів інформацією про ініціатора та одержувача переказу;

- відмови від встановлення (підтримання) ділових відносин;

- замороження або розмороження активів, що пов'язані з тероризмом, розповсюдженням зброї масового знищення та їх фінансуванням;

- виявлення та реєстрації фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу.

Пропонується зменшити кількість ознак фінансових операцій, про які суб'єкти первинного фінансового моніторингу повідомлятимуть Держфінмоніторинг. Це операції на суму більше 300 тис. грн. (зараз 150 тис. грн.), пов'язані з готівкою, переказом коштів за кордон, політично значущими особами та клієнтами з держав, що не виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, що провадять діяльність в антилегалізаційній сфері.

Також пропонують підняти штрафи за порушення законодавства щодо запобігання і протидії відмиванню доходів. Так, зараз за таке порушення накладається штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, пропонується - від 300 до 2 тис.. За неподання у передбачений строк інформації про кінцевого бенефіціара власника або про його відсутність пропонується встановити штраф від 3 до 5 тис. мінімумів (на сьогодні в десять раз менший).

Суттєві зміни пропонують внести в Кримінальний кодекс. Верхню межу штрафу за тяжкий злочин пропонують збільшити до 75 тис. неоподатковуваних мінімумів (зараз це 50 тис.), а також, відповідно, за особливо тяжкий злочин - до 100 тис..

Крім того, пропонується внести зміни в КПК щодо недопустимості доказів, що були отримані від Держфінмоніторингу. Такі докази повинні будуть перевірятися шляхом проведення слідчих (розшукових) дій.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини