Держслужба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів опублікувала для громадського обговорення критерії, за якими оцінюватиметься ступінь ризику від провадження господарської діяльності щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, а також визначатиметься періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю). Критеріями є:
- належність до суб'єктів природних монополій;
- монопольне (домінуюче) становище на ринку;
- порушення вимог законодавства про ціни і ціноутворення;
- кількість обґрунтованих звернень про порушення вимог законодавства при формуванні, встановленні та застосуванні державних регульованих цін.
По кожному з критеріїв може бути нараховано до 21 бала.
До суб'єктів з високим ступенем ризику будуть відноситись ті, кому сумарно по чотирьом критеріям нараховано від 41 до 100 балів. Середній ступінь ризику - від 21 до 40 балів. Суб'єкти, яким нараховано менше 20 балів, відносяться до незначного ступеня ризику.
Планові заходи державного нагляду здійснюються з періодичністю: високий ступінь ризику - не частіше одного разу на два роки; середній - не частіше одного разу на три роки; незначний - не частіше одного разу на п'ять років.