Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк змінить методику розрахунку курсу гривні до долара

24 липня 2018, 11:12
171
0
Реклама

З 1 серпня офіційний курс гривні до долара США будуть розраховувати на підставі інформації про всі угоди з купівлі-продажу доларів на умовах «тод», «тому» і «спот», які в день розрахунку курсу укладалися на міжбанківському валютному ринку, а також інформація про які надана Нацбанку торгово-інформаційними системами до 15:30 відповідного робочого дня.
Нова методика передбачає двоступеневу систему відсікання угод. Спочатку відсікаються всі, курс за якими відхиляється від середньоарифметичного по всіх угодах більш ніж на 2%. Потім відсікаються угоди, курс або обсяг яких відхиляється від среднеарифметических більш ніж на два стандартних відхилення. Розрахунок курсу буде здійснюватися як середньозважене по всіх угодах, які залишилися після відсікання.
Крім того, нові принципи розрахунку також передбачають наявність резервного механізму в разі, якщо кількість угод, які повинні враховуватися для розрахунку офіційного курсу, з будь-яких причин не перевищує 10% від середньоденного значення за аналогічного показника за попередній місяць. До цього такого не було.
Офіційний курс буде публікуватися на сайті НБУ до 16 годин, тобто на дві години раніше, ніж зараз.
Крім офіційного курсу, НБУ буде також щодня здійснювати розрахунок довідкового курсу за тією ж методикою, що і офіційного. Він буде публікуватися до 12:30.
Як пояснили в НБУ, нова методика дозволить використовувати офіційний курс гривні до долара не тільки для бухгалтерського обліку, а й як бенчмарк валютного ринку при укладанні угод, де в якості базового активу використовується іноземна валюта.
Механізм розрахунку офіційного курсу гривні до інших валют залишився без змін.
Все вищесказане закріплено постановою правління НБУ №80 від 19.07.2018, яке набуває чинності 1 серпня 2018.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини