Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Прийнята нова стратегія монетарної політики НБУ

17 липня 2018, 10:07
164
0
Реклама

Правління Національного банку заявило, що вітає прийняття Радою НБУ Стратегії монетарної політики, яка забезпечує послідовне продовження реалізації режиму інфляційного таргетування як необхідної передумови для сталого макроекономічного розвитку в країні.
Новий документ є наступником аналогічної стратегії на 2016-2020 рр. Він зберігає ключові елементи режиму інфляційного таргетування, визначає основні цілі монетарної політики, принципи, інструменти та напрямки їх еволюції на середньострокову перспективу. У той же час особливості застосування інструментарію монетарної політики будуть щорічно переглядатися з урахуванням стану і ризиків зовнішнього і внутрішнього макроекономічного середовища. Вони будуть затверджуватися Радою НБУ в щорічних Основних принципах грошово-кредитної політики.
Підтверджено середньострокову мету по інфляції на рівні 5% ± 1 п. п., яка повинна бути досягнута до кінця 2019 року. Після цього мета в 5% стане постійною і залишатиметься без змін в середньостроковій перспективі. Нацбанк зможе її переглядати тільки в бік зниження і тільки за умови зменшення коливань обмінного курсу гривні та змін відносних цін.
В окремі періоди інфляція може відхилятися від встановленої мети через вплив факторів, що знаходяться поза впливом монетарної політики НБУ. Наприклад, таких, як зміни цін на сировинні товари, відхилення адміністративно регульованих цін від раніше заявленого рівня і т.п .. Однак банк буде застосовувати монетарні інструменти для повернення інфляції до цільового рівня. Головним таким інструментом названа облікова ставка НБУ. Обмінний курс залишається плаваючим.
Стратегія монетарної політики підтверджує необхідність інституційної незалежності регулятора. Вона передбачає, що Нацбанк повинен уникати будь-яких форм фіскального домінування, в тому числі прямої або непрямої підтримки бюджетних витрат. Мова, зокрема, йде про те, щоб НБУ купував держоблігації в мінімальних обсягах.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини