Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У межах процедури банкрутства строки розпорядження майном банкрота не можуть зупинятися

3 липня 2018, 08:31
322
0
Реклама

19 червня Верховний суд повідомив про свіжий прецедент, який поповнив базу правових позицій вищого органу юстиції в сфері банкрутства. Суть висновку полягає в тому, що особливості проведення процедури розпорядження майном боржника не передбачають можливості зупинення перебігу строків.
Спір, в межах розгляду якого була сформульована ця позиція, почався з подачі клопотання боржником про зупинення провадження у справі до вирішення по суті іншого господарського спору, пов'язаного зі справою про банкрутство. Суд першої інстанції, задовольняючи таке клопотання, погодився з доводами боржника про те, що вирішення паралельної справи на користь боржника дозволить йому погасити безспірну заборгованість. Однак, апеляційний суд вирішив інакше і скасував рішення про задоволення клопотання на тій підставі, що існування спору про заявлені грошові вимоги одного з кредиторів боржника не є підставою для зупинення провадження у справі про банкрутство. Більш того, таке призупинення призводить до безпідставного затягування провадження у справі, порушення прав кредиторів на своєчасність розгляду їх вимог і збільшення витрат, пов'язаних із здійсненням процедури розпорядження майном.
Верховний суд, погоджуючись з думкою апеляції, вказав на те, що в справі про банкрутство процесуальні дії учасників справи і суду повинні відбуватися чітко у строки, встановлені законом. В межах процедури банкрутства строки розпорядження майном банкрута не можуть зупинятися.
На додаток до цього, колегія суддів звернула увагу на те, що господарському суду слід закривати провадження в разі, якщо боржник виконав усі зобов'язання перед кредиторами. Це передбачено нормами Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». У зв'язку з цим не допускається зупинка провадження через те, що задоволення позову в іншій справі дозволить боржнику виконати судове рішення в повному обсязі.
Такі висновки сформульовані в постанові Верховного суду від 5 квітня 2018 р. справі № 910/11892/17.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини