Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Професійні асоціації учасників ринку фінпослуг просять Президента про сприяння в ліквідації Нацкомфінпослуг

13 червня 2018, 17:35
214
0
Реклама

20 липня 2015 р. Президент зареєстрував законопроект №2413a, суттю якого є перерозподіл повноважень держорганів в частині регулювання ринку фінансових послуг. Документ, часом іменований в професійному середовищі «законом про спліт», передбачає розподіл повноважень Нацкомфінпослуг між НБУ і НКЦПФР. Передбачається, що такий розподіл оптимізує систему держрегулювання ринку і підвищить її ефективність. Детальніше про ініціативу див. «Система регулювання ринку фінпослуг буде переформатована».
Законопроект через рік після реєстрації був прийнятий в першому читанні, і з тих пір чекає свого розгляду законодавцем для схвалення в цілому. Про те, що у вирішенні цього питання є зацікавленість навіть на міжнародному рівні, свідчить заява МВФ, Світового банку, ЄБРР, USAID та Представництва ЄС в Україні щодо цього. Ці установи готові співпрацювати з Верховною Радою в процесі підготовки законопроекту до розгляду в другому читанні, і в подальшій реалізації передачі зазначених повноважень регуляторам.
А 4 червня з'явилося ще одне підтвердження того, що і учасники ринку підтримують необхідність ліквідації Нацкомфінпослуг. Професійна асоціація учасників ринків капіталу і деривативів (ПАРД) повідомила про те, що вона разом з Незалежною асоціацією банків та Українською федерацією убезпечення звернулася до Адміністрації Президента за сприянням у прийнятті в другому читанні законопроекту №2413a.
У повідомленні зазначено, що необхідність якнайшвидшого розподілу повноважень Нацкомфінпослуг обумовлена низкою обставин, серед яких:
- існуючий рівень інституційної спроможності регулятора не дозволяє йому повноцінно виконувати необхідні функції;
- законодавчий вакуум навколо питання виходу з ринку страховиків призводить до «мовчазного зникнення з ринку» недобросовісних учасників та залишення їх споживачів без належних виплат і можливості захисту своїх прав;
- велика кількість учасників ринку, фінансову надійність яких фактично неможливо підтвердити, і непрозорість ринку ставлять під сумнів пенсійну реформу і реформи в інших галузях економіки;
- наявність різних регуляторних підходів до банків і небанківських фінустанов призводить до спотворення умов конкуренції на ринках окремих фінпослуг і перешкоджає становленню цілісного, прозорого і структурованого ринку.
У зв'язку з цим, банкіри, фінансисти і страховики вважають, що передача Нацбанку низки повноважень Нацкомфінпослуг, пов'язаних з регулюванням діяльності певних небанківських фінансових установ і в тому числі страхових компаній, є необхідним і невідкладним кроком.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини