Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Банки зможуть обмінювати валюту з меншою кількістю квитанцій і через платіжні пристрої

13 червня 2018, 09:54
134
0
Реклама

НБУ дозволив банкам оформляти квитанції про валютно-обмінну операцію не тільки в паперовій формі, але і в електронному вигляді. Відповідно, банки отримають можливість зберігати такі документи в електронній формі. Також, за згодою клієнта, банк матиме можливість не оформляти клієнту паперовий документ. Тобто, відійде в історію практика, коли банки повинні оформляти дві паперові квитанції - для клієнта і в свій архів.
Подібні зміни торкнулися і інших фінустанов, що пропонують валюто-обмінні послуги. Поки що вони повинні оформляти два паперових примірники квитанції і два паперових розрахункових документа із застосуванням РРО. Надалі вони будуть оформляти для клієнтів валютно-обмінні операції тільки касовим чеком. При цьому і банки, і фінансові установи не будуть вимагати підпису клієнта на квитанції або документі РРО, якщо сума валютно-обмінної операції буде менше 150 тис. грн.
Крім того, з метою розвитку безпаперових технологій, Нацбанк запроваджує можливість купівлі/продажу валюти з використанням платіжних пристроїв, а також оформлення звітної документації за такими операціями у вигляді електронного документа.
Такі зміни в Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України затверджені постановою НБУ № 63 від 07.06.2018 р., що набирає чинності 1 липня. При цьому важливо врахувати, що для впровадження нових вимог, що стосуються застосування РРО при проведенні обміну валют через платіжні пристрої та оформлення інших розрахункових документів, фінустановам даний шестимісячний перехідний період. Тому до кінця поточного року вони будуть оформляти валютно-обмінні операції згідно зі старим порядком, а працювати за новими правилами потрібно буде з 1 січня 2019 р.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини