Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Європейська бізнес-асоціація вважає, що під час розробки концепції Бюро фінбезпеки інтереси бізнесу поки не враховуються

8 червня 2018, 10:22
190
0
Реклама

19 березня в парламенті з'явився законопроект № 8157 «Про Національне бюро фінансової безпеки України», який передбачає, що завданням нового органу має стати забезпечення фінансової безпеки держави шляхом захисту державних фінансів на вході в бюджет і при розподілі бюджетних ресурсів. Крім того, в сфері відповідальності бюро - протидія відмиванню незаконних доходів і виявлення активів, отриманих від підслідних економічних злочинів. Для виконання таких завдань автори законопроекту запропонували наділити бюро кримінально-процесуальною, оперативно-розшуковою та адміністративною функціями. Детальніше про законопроект див. «Готується законодавче оформлення нового правоохоронного органу з фінансовою спеціалізацією».
Створення нового правоохоронного органу цілком очікувано стало дискусійним питанням, де одним з головних приводів відсутності солідарності послужило те, кому буде підзвітне бюро (див. «Підпорядкованість національного бюро фінбезпеки - одне з головних спірних питань його створення»). В результаті, в парламенті з'явилося кілька альтернативних законопроектів (їх огляд представлений в матеріалі «Депутати розглянуть кілька варіантів бачення національного бюро фінррозслідувань»).
Тим часом, 7 червня Європейська бізнес-асоціація в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» звинуватила авторів і лобістів законопроекту № 8157 в тому, що вони не враховують основні концептуальні зауваження асоціації і схвалили тільки «косметичні» виправлення. В ЄБА не згодні, зокрема, з підзвітністю бюро Президенту, а також з дуже великою чисельністю органу (4 тис. осіб). Крім того, там вважають, що бюро створюється як воєнізований орган замість аналітичної структури, як це було анонсовано.
Також, законопроект не передбачає ліквідацію аналогічних служб в МВС і СБУ, в зв'язку з чим асоціація побоюється, що відкриті цими відомствами провадження не передаватимуться в бюро. Відповідно, замість скорочення тиску силовиків, створиться нове його джерело, поряд з існуючими МВС і СБУ. Серед претензій до документа заявлена й відсутність обмежень на прийом в нову структуру старих корумпованих кадрів. В ЄБА сподіваються, що такі зауваження не тільки будуть почуті, але й враховані.

Щоб оцінити загальний характер повідомлень в ЗМІ про Нацбюро, можна використовувати сервіс Semantrum від «ЛІГА:ЗАКОН», який аналізує публікації в інтернет-джерелах, друкованих ЗМІ, телевізійні і радіопрограми.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини