Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Низка бізнес-асоціацій виступили за збереження митної норми «24 годин»

30 травня 2018, 08:01
157
0
Реклама

З 1 січня в межах митного регулювання, передбаченого Законом № 2245-VIII щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році, діє так звана норма «24 годин» для всіх пунктів пропуску, крім повітряного. Відповідно до неї, не є об'єктом оподаткування ПДВ ввезення товарів, сумарна вартість яких не перевищує 500 євро, якщо перевізник-фізична особа був відсутній в Україні більше 24 годин і в'їжджає в країну не частіше, ніж один раз на 72 години. Такі заходи повинні вирішити відразу дві проблеми - зменшити прикордонні черги і скоротити обсяги сірого імпорту.
Однак, вже 11 січня в парламенті з'явився законопроект № 7484, розробники якого угледіли в нормі «24 годин» обмеження прав і свобод фізичних осіб, які не мають відношення до незаконного імпорту. Тобто, добропорядні громадяни через таку норму змушені нести додаткове фінансово-матеріальний тягар на території країни тимчасового перебування, або через фіскальне навантаження при перетині кордону України. У зв'язку з цим законопроект передбачає скасування норми «24 годин» (при цьому інші вимоги залишаються в силі).
17 травня ініціатива була підтримана парламентським податковим комітетом, незважаючи на те, що Кабмін не вбачає в ній жодних порушень прав і свобод громадян (уряд посилається на світову практику впровадження подібних обмежень). Після цього на високу ймовірність скасування норми «24 годин» несхвально відреагувала Українська рада бізнесу (яка об'єднує кілька десятків бізнес-асоціацій) в офіційному повідомленні на своєму сайті. Рада посилається на те, що економічні експерти відзначили ефективність нововведень: кількість товарів, що ввозяться громадянами у вигляді ручної поклажі без оподаткування, зменшилася майже вдвічі, а трафік товарів щодо безмитного ввезення на кордоні з Польщею скоротився в 2 рази.
У повідомленні організації також вказується на серйозне порушення парламентської процедури, здійснене в інтересах окремих депутатів. У Раді ратують за відкритий і прозорий процес прийняття рішень і закликають представників парламентського комітету:
- опублікувати протокол і стенограму засідання 17 травня з даними про голосування;
- припинити відкочування від прогресивних рішень щодо реформування системи оподаткування імпорту;
 - не виносити на голосування парламенту законопроект № 7484 зважаючи на те, що він підриває норми чесної ринкової економіки і сприяє відновленню контрабандних схем.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини