7 листопада 2017 р. Мін'юст запустив механізм автоматичного інформаційного обміну між Держгеокадастром і реєстром майнових прав. Мета - зробити неможливою реєстрацію подвійних договорів оренди землі, яка на практиці призводила до того, що двоє орендарів заявляли про свої права на одну і ту ж ділянку.
7 травня заступник міністра юстиції Олена Сукманова під час інтерв'ю порталу AgroPolit повідомила, що протягом першого місяця роботи нового механізму близько 15% договорів отримали автоматичну відмову в реєстрації. У зв'язку з цим чиновниця порадила землевласникам і орендарям заздалегідь провести аудит реєстрації всіх договорів оренди сільгоспугідь, оскільки в разі виникнення конфліктів антирейдерська комісія в першу чергу оцінює процес реєстрації права власності.
Крім того, необхідно уважно читати і розуміти тексти договорів, зберігати їх оригінали, а також ніколи не підписувати їх під тиском. Як показують результати роботи антирейдерских штабів, левової частки випадків подвійної реєстрації земельних ділянок не було б, якби їх власники ставилися більш відповідально до оформлення документів.
У зв'язку з цим не втрачає актуальності питання юридичного та фізичного контролю землевласниками своїх наділів. Правовий статус такого майна можна відстежувати шляхом звернення до реєстру нерухомості, причому найзручніше контролювати зміни в електронному режимі. Таку можливість надає спеціальний сервіс «SMS-Маяк», запущений на технічній базі «ЛІГА:ЗАКОН». З його допомогою про зміни в реєстрі нерухомості можна оперативно дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також повідомленням в кабінеті користувача.