20 квітня заступник директора департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Ольга Васильєва повідомила про стабільне зростання обсягів і частки безготівкових операцій, що спостерігається в останні роки. Однак їх активний розвиток стримує недостатньо розгалужена платіжна інфраструктура. У зв'язку з цим Нацбанк спільно з Мінекономрозвитку планує до 2020 року посилити вимоги до господарюючих суб'єктів щодо прийняття електронних платіжних засобів в оплату за продані товари або надані послуги.
Йдеться про зміни в постанові Кабміну від 29.09.2010 № 878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів». Ольга Васильєва уточнила, що з огляду на стрімкий розвиток інновацій у платіжній сфері, Нацбанк підтримує необхідність розширення переліку платіжних пристроїв і сервісів для можливості здійснення безготівкової оплати з використанням не тільки фізичних платіжних терміналів.
До слова, в Мінекономрозвитку нещодавно також заявляли про намір забезпечити повсюдну установку POS-терміналів до 2020 року і навіть розробили відповідні зміни в законодавстві. Згідно з проектом змін, граничні терміни виконання цього припису залежать від системи оподаткування, на якій працюють господарюючі суб'єкти (для єдинників на другий і третій групі додатковими параметрами слугуватиме розмір торговельної площі і статус населеного пункту). Детальніше про це див. «Мінекономрозвитку пропонує до 2020 року забезпечити повсюдну установку POS-терміналів».
Крім того, з 16 березня діють зміни в Правилах роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, що передбачають, серед іншого, обов'язкове забезпечення можливості використання електронних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги).