У Мінекономрозвитку відбулося експертне обговорення підготовленої до урядового затвердженням і винесеної на громадське обговорення Стратегії розвитку промисловості України. За словами першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова, документ повинен стати основою для плану дій Кабміну щодо розвитку промисловості з високою часткою доданої вартості.
Стратегія визначає три головних завдання нової промислової політики:
- модернізація і зростання виробництва: залучення інвестицій, ефективне регулювання промисловості, підвищення конкурентоспроможності виробництв;
- регіональний розвиток промисловості: підтримка кластерних ініціатив, спеціалізація регіонів і розвиток інфраструктури;
- підвищення ресурсоефективності: стимулювання іновацій, імплементація положень циркулярної економіки, ефективне управління відходами.
В межах стратегії передбачається використання підходу смарт-спеціалізацій, що дають можливість об'єктивно визначати і розвивати пріоритети промислового та інноваційного розвитку регіонів. Відповідно до цього підходу, промислова політика в регіональному вимірі враховує можливості для розвитку і зростання конкретного регіону, його конкурентні переваги, пріоритетні сфери для розвитку та інвестицій, можливості крос-секторального підходу та ін.
Стратегія також передбачає низку нових заходів регуляторної політики, серед яких:
- удосконалення регулювання у сфері державно-приватного партнерства в межах створення промислової інфраструктури;
- цифровізація промисловості (автоматизація виробництва і розширення застосування ІТ в промисловості);
- реформування дозвільної системи в сфері видобутку корисних копалин;
- впровадження інвестиційних зобов'язань в межах видобутку критичних і стратегічних видів сировини;
- удосконалення підготовки кадрів з урахуванням потреб промисловості та ін.
Ознайомитися з повним текстом проекту Стратегії можна на сайті Мінекономрозвитку.