В Уряді всерйоз зайнялися створенням правових умов для залучення інвестицій для реалізації проектів державно-приватного партнерства. Слідом за оптимізацією регулювання дорожньої концесії, незабаром може з'явитися спільний базовий закон, що знаменує реформу такого виду співпраці. Про це свідчить реєстрація 15 березня Кабміном розробленого в Мінекономрозвитку законопроекту № 8125 «Про концесії». 22 березня наказ підтримав профільний парламентський комітет. Новий закон повинен прийти на зміну чинному Закону «Про концесії», який був прийнятий 19 років тому і об'єктивно багато в чому застарів. Новий закон повинен гармонізувати законодавство з урахуванням міжнародного досвіду, а також усунути недоліки діючих норм у сфері державно-приватного партнерства і концесій.
Особливістю нового регулювання повинно стати:
- чітке розмежування регулювання концесії та інших форм державно-приватного партнерства;
- запровадження прозорої процедури вибору концесіонера (концесійний конкурс, конкурентний діалог) відповідно до міжнародної практики;
- можливість залучення радників і незалежних експертів для підготовки концесійних проектів;
- додаткові гарантії для концесіонерів і кредиторів, зокрема, можливість передбачити в договорі право заміни концесіонера;
- спрощення процедур виділення земельних ділянок;
- врегулювання особливостей концесії на ринках, які перебувають у стані природної монополії;
- визначення процедури трансформації оренди в концесію в разі відповідного звернення з боку орендаря, а також можливості ініціювання концесії потенційним концесіонером.
В Уряді вважають, що ці та інші нововведення, в першу чергу, дозволять ліпше залучати інвестиції для модернізації та створення нової інфраструктури в країні.