У Мінагрополітики задумалися над поліпшенням ефективності митного контролю та зменшенням навантаження на імпортерів за рахунок скорочення кількості перевірок та лабораторних досліджень (випробувань) з одночасним зниженням ризику потрапляння в країну носіїв небезпечних захворювань. Це передбачає проект процедури визначення періодичності таких заходів, оприлюднений 22 березня на сайті відомства.
Цей документ повинен адаптувати національні процедури до європейських стандартів і впроваджує ризик-орієнтований підхід. Зокрема, періодичність документальних перевірок, перевірок відповідності, фізичних перевірок, лабораторних досліджень вантажів, що ввозяться на митну територію України, визначається в залежності від загальної кількості вантажів відповідного виду, які ввозяться з окремої країни за календарний рік.
Перевірки будуть застосовуватися так, що оператор ринку не зможе вгадати, який вантаж буде перевірятися. На зменшену періодичність можуть розраховувати імпортери вантажів з продуктами, для яких можуть бути застосовані більш рідкі перевірки відповідно до Закону «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин».
Зауваження та пропозиції до проекту приймаються протягом місяця.