Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Президент схвалив нововведення в регулюванні дорожньої концесії

23 березня 2018, 08:30
299
0
Реклама

22 березня Президент підписав закон, що дозволяє повноцінно реалізувати програми дорожньої концесії. Йдеться про документ на базі законопроекту № 6766 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері будівництва та експлуатації автомобільних доріг».
Із набуттям чинності новим законом в регулюванні буде чітко визначено, що на умовах концесії можуть передаватися для будівництва та експлуатації дороги загального користування державного значення. При цьому після прийняття рішення про будівництво і експлуатацію автодоріг, які можуть бути надані в концесію, органам влади забороняється передавати відповідні земельні ділянки будь-кому в користування і власність.
Тим, хто має намір стати концесіонером, варто врахувати, що прийняте Кабміном рішення про проведення концесійного конкурсу має містити технічні параметри автодороги, базові фінансові показники надання автодороги в концесію, граничний строк концесії, граничний розмір компенсацій концесіонеру, маршрут альтернативного безкоштовного проїзду. До повноважень Уряду віднесено і визначення максимального розміру плати за проїзд концесійними автодорогами, який сплачується з урахуванням рівня інфляції. Також одним з безумовних приписів в законодавстві визначено те, що автодороги відносять до розряду платних лише за умови їх суттєвого удосконалення та забезпечення альтернативного проїзду по безкоштовним дорогам. Детальніше про нововведення див. «Депутати уточнили правові механізми дорожньої концесії».
Закон набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування, а Кабмін повинен протягом півроку адаптувати своє регулювання.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини