З 1 березня стартує безкоштовний навчальний онлайн-курс з експорту в Європейський Союз «Smart exporter: електронні ресурси, регулювання та вимоги для експорту в ЄС». Презентація ресурсу відбулася 15 лютого за участю голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи, представників Мінагрополітики, проекту ЄС «Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС», розробників курсу і бізнес-асоціацій.
Володимир Лапа під час презентації нагадав про суттєве оновлення галузевого законодавства з метою його адаптації до європейських стандартів, що й обумовлює необхідність масштабних інформаційних заходів. В першу чергу мова йде про закони: «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, кормах, побічних продуктах тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин» і «Про безпеку та гігієну кормів».
Ці акти є базовими, тому для їх регуляторного забезпечення зараз розробляється підзаконна нормативна база. Зокрема, на виконання закону про контроль вже розроблені 28 підзаконних актів, які проходять процедуру міжвідомчого узгодження. На виконання закону про корми потрібно розробити 21 підзаконний акт. Всього в поточному році в межах адаптації законодавства в Уряді планують розробити і прийняти орієнтовно 120-130 актів.