Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Парламенті запропонували дерегулювати збільшення статутного капіталу акціонерного товариства

18 грудня 2017, 14:48
178
0
Реклама

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, на який автори покладають надії щодо поліпшення умов ведення бізнесу і, відповідно, показників України в рейтингу Doing Business.

У пояснювальній записці йдеться про те, що сьогодні обов'язковою умовою збільшення СК АТ є відповідність капіталу після його збільшення рівню у 1250 мінімальних зарплат на дату реєстрації змін до статуту товариства. Сьогодні це 4 млн грн. Проте, за бюджетними показниками наступного року, з 1 січня 2018 року цей розмір буде вже 4 млн 625 тис. грн. При цьому за останні роки він збільшився у кілька разів.

На думку розробників документа, такий значний розмір стає перешкодою для деяких АТ при збільшенні розміру СК. Також існування такого обмеження не має сенсу, оскільки воно обмежує права інвесторів і кредиторів, для яких СК є гарантією їх інтересів.

У зв'язку з цим Закон «Про акціонерні товариства» серед інших змін запропонували доповнити застереженням про те, що розмір збільшення СК визначається АТ на власний розсуд.

Законопроект № 7404 «Про внесення змін до Закону «Про акціонерні товариства» щодо спрощення умов ведення бізнесу» зареєстровано 15.12.2017.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини