Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Небанківські фінустанови отримають нових держрегуляторів

14 грудня 2017, 17:59
191
0
Реклама

Учасникам ринку фінансових послуг варто готуватися до реформування системи державного регулювання шляхом ліквідації Нацкомфінпослуг і передачі її повноважень іншим держорганам. Це передбачає президентський законопроект № 2413a, часом іменований у професійній спільності «законом про спліт».


Згідно з документом повноваження з регулювання та нагляду за страховими та лізинговими компаніями, кредитними спілками та іншими небанківськими кредиторами, кредитними бюро, ломбардами та іншими фінансовими установами відходять Нацбанку. Своєю чергою, НКЦПФР додатково до існуючих функцій отримає повноваження з регулювання та нагляду за недержавними пенсійними фондами, емітентами іпотечних сертифікатів, фондами фінансування будівництва та агентствами нерухомості.
Президентську ініціативу схвалюють експерти та учасники ринку, про що свідчать результати недавнього форуму учасників фінансового ринку, організованого Об'єднанням фінансових установ. Там зійшлися на думці про те, що існуюча система державного регулювання та нагляду над ринком небанківських фінансових послуг є неефективною і вимагає негайних реформ. А для цього потрібні зміни в законодавстві, зокрема, прийняття «закону про спліт».


Законопроект № 2413а було зареєстровано 20.07.2015 р. і через рік було прийнято тільки в першому читанні. З тих пір він очікує свого розгляду законодавцем для схвалення в цілому. А нещодавно Президент, Парламент, Кабмін і державні регулятори фінансового ринку отримали лист від МВФ, Світового банку, ЄБРР, USAID та Представництва ЄС в Україні із закликом завершити консолідацію функцій щодо держрегулювання ринків фінансових послуг. Тому цілком можливо, що широка ринкова, експертна та міжнародна підтримка ініціативи призведе до того, що перерозподіл регуляторних повноважень відбудеться вже найближчими місяцями.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини