Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Пропонується розширити сферу застосування процедур, передбачених Законом «Про публічні закупівлі»

12 грудня 2017, 11:01
201
0
Реклама

Мінекономрозвитку оприлюднило нову ініціативу про вдосконалення процедури закупівель. Законопроект містить широкий перелік нововведень, серед яких одне з найбільш суттєвих, - зміну вартісних порогів застосування процедури, передбаченої Законом «Про публічні закупівлі».

Чинна редакція Закону передбачає, що його положення поширюються на замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання (вони перераховані в Законі), за умови, що вартість предмета закупівлі товару або послуги дорівнює чи перевищує 1 млн грн, а робіт - 5 млн грн. Законопроект пропонує знизити такі пороги до 600 тис. грн для товарів або послуг, а для робіт - до 3 млн грн.

Чиновники пояснюють необхідність зниження порогів приведенням законодавства у відповідність до норм ЄС і виконання Угоди про асоціацію.

Крім того, незабаром може змінитися і система звітності при вчиненні правочинів, що не перевищують порогові значення. Так, зараз у разі здійснення закупівель без використання електронної системи, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч грн і менше встановлених порогів, замовники повинні оприлюднити звіт про укладені договори в системі електронних закупівель. У законопроекті запропонували, щоб в таких випадках окрім звіту про укладені договори замовник також оприлюднив сам договір.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини