Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Енергоносії й аграрна продукція можуть стати стимулами розвитку ф'ючерсів

8 грудня 2017, 17:31
220
0
Реклама

Керівник Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв озвучив позицію регулятора в питанні розвитку застосування ф'ючерсних контрактів. За його словами, за рахунок виробництва і торгівлі енергоносіями та продукцією АПК можливе створення ф'ючерсного ринку із сумарним обсягом не менше 40 млрд долл вже через 5 років.

Враховуючи те, що ф'ючерс є біржовою угодою, Т. Хромаєв зауважив, що в Україні фондового ринку немає через те, що всі процеси на ньому «сірі». У зв'язку з цим за рахунок торгівлі агропродукцією галузевий ф'ючерсний ринок може досягти розміру від 10 до 20 млрд дол. До 20 млрд дол. здатний наростити обсяги і ф'ючерсний ринок енергоресурсів.

Нагадаємо, раніше Уряд удосконалив механізм організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобування та скрапленого газу, а також спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення. Відповідні зміни передбачено постановою Кабміну від 4 жовтня 2017 року № 882, що набрала чинності 24 листопада 2017 року. Зокрема, змінами передбачено можливість проведення електронних біржових аукціонів, у тому числі за участю нерезидентів.

Також в уряді стимулюють застосування аграрних розписок, акцентуючи увагу на зручності для аграріїв і банків цього фінансового інструменту за рахунок можливості зниження ринкових ризиків для обох сторін, відносної простоти, швидкості укладення правочину та забезпечення зобов'язань.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини