Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Уряд забезпечив можливість збільшення капітальних інвестицій у портове господарство

7 грудня 2017, 14:43
129
0
Реклама

За рішенням Кабміну з 1 січня 2018 р. Адміністрація морських портів відраховуватиме чистий прибуток до держбюджету у розмірі 50 % (розмір, що діє до кінця року, - 75 %). Крім того, протягом 2 місяців буде забезпечено зниження до 20 % ставок корабельного, канального, маякового, санітарного, якірного, причального, адміністративного портових зборів, починаючи з 1 січня 2018 року. Це передбачено урядовою постановою, прийнятою 6 грудня.

За словами керівника АМПУ Райвіса Вецкаганса, такі заходи дадуть змогу направляти значну частку прибутку держпідприємства на інвестиції в портове господарство. Цьому має посприяти новий алгоритм формування ставок портових зборів, у структурі яких міститиметься базова ставка, що забезпечує покриття поточних витрат, та інвестиційна складова. Нова методика спрямована, серед іншого, на модернізацію інфраструктури, виконання міжнародно-правових зобов'язань України у сфері морського транспорту, залучення додаткових вантажо- і пасажиропотоків.

У питанні оновлення портової інфраструктури та підвищення її прибутковості нову фінансову політику має доповнити передача в оренду причалів з їх наступною концесією приватними компаніями й операторами. За словами Міністра інфраструктури Володимира Омеляна, впровадження такої моделі співпраці між портами та приватними компаніями заплановане на наступний рік.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини