Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд забезпечив можливість збільшення капітальних інвестицій у портове господарство

7 грудня 2017, 14:43
189
0
Реклама

За рішенням Кабміну з 1 січня 2018 р. Адміністрація морських портів відраховуватиме чистий прибуток до держбюджету у розмірі 50 % (розмір, що діє до кінця року, - 75 %). Крім того, протягом 2 місяців буде забезпечено зниження до 20 % ставок корабельного, канального, маякового, санітарного, якірного, причального, адміністративного портових зборів, починаючи з 1 січня 2018 року. Це передбачено урядовою постановою, прийнятою 6 грудня.

За словами керівника АМПУ Райвіса Вецкаганса, такі заходи дадуть змогу направляти значну частку прибутку держпідприємства на інвестиції в портове господарство. Цьому має посприяти новий алгоритм формування ставок портових зборів, у структурі яких міститиметься базова ставка, що забезпечує покриття поточних витрат, та інвестиційна складова. Нова методика спрямована, серед іншого, на модернізацію інфраструктури, виконання міжнародно-правових зобов'язань України у сфері морського транспорту, залучення додаткових вантажо- і пасажиропотоків.

У питанні оновлення портової інфраструктури та підвищення її прибутковості нову фінансову політику має доповнити передача в оренду причалів з їх наступною концесією приватними компаніями й операторами. За словами Міністра інфраструктури Володимира Омеляна, впровадження такої моделі співпраці між портами та приватними компаніями заплановане на наступний рік.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини