Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зареєстровано законопроект про продовження земельного мораторію

5 грудня 2017, 10:37
167
0
Реклама

Мораторій на продаж землі сільгосппризначення діє до 1 січня 2018 року і у Верховній Раді вже збираються його продовжити ще на рік. Відповідний законопроект зареєстровано 30 листопада за № 7350. Він передбачає продовження мораторію на відчуження сільгоспземель до моменту врегулювання на законодавчому рівні процедури обігу земель сільгосппризначення і розробки необхідних нормативно-правових актів, але не менше ніж до 1 січня 2019 року.


У зв'язку з цим варто згадати про те, що серед умов МВФ для отримання Україною чергового траншу передбачається проведення низки реформ. Раніше до переліку сфер реформування входило відкриття ринку землі. Однак у листопаді представник Фонду Йоста Люнгман повідомив, що на думку МВФ підготовку відкриття ринку землі в Україні ще не завершено, і питання земельної реформи як критерій, на який орієнтується Фонд, відкладається на наступний рік.


Таким чином, швидше за все мораторій буде знову продовжено, і його доля вирішуватиметься вже в наступному році. При цьому, за урядовими оцінками, якби ринок сільгоспземель був вже відкритий, зараз би гектар угідь коштував 50 - 60 тис. грн. Таку думку висловив 4 грудня перший заступник Міністра агрополітики Максим Мартинюк.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини