Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Через місяць будуть доступні нові європейські квоти для експортерів

30 листопада 2017, 11:43
175
0
Реклама

Мінекономрозвитку повідомило, що Європейська Комісія опублікувала імплементаційний регламент № 2017/2200, що визначає процедуру адміністрування додаткових тарифних квот на зернові з походженням з України. Посилання на документ доступне на сайті Міністерства.

Чиновники нагадали, що українські експортери зернових отримали можливість без сплати мит експортувати зерно в ЄС, зокрема пшеницю в обсязі 65 тис. тонн на рік, кукурудзу - 625 тис. тонн, ячмінь, ячмінне борошно та гранули - 325 тис. тонн. Додаткові тарифні квоти доступні з 1 січня 2018 р. і діятимуть протягом 3 років.

Окрім вказаної продукції, згідно з рішенням Європарламенту від 4 липня Україна отримала додаткові нульові тарифні квоти (у певних обсягах) для меду, оброблених томатів і виноградного соку. У зв'язку з цим виробникам важливо врахувати посилення державного контролю зазначених галузей (в окремих випадках вже офіційно заявлене і в інших - можливе).

Зокрема, керівник Держпродспоживслужби Володимир Лапа повідомив про посилення державного нагляду за виробництвом меду. При цьому застосовуватиметься ризик-орієнтований підхід за європейським зразком, передбачений Законом № 2042. Чиновник пообіцяв оприлюднення найближчим часом довгострокового плану державного контролю галузі.

Ці заходи пов'язані з тим, що розширений вихід українських бджолярів на європейський ринок зобов'язує державу приділяти увагу якості продукції. Крім того, держава зацікавлена в підтримці українськими виробниками високих стандартів якості, щоб уникнути втрати лідерських позицій у світовому галузевому рейтингу експортерів і з урахуванням повені міжнародного ринку фальсифікатом і низькоякісною продукцією.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини