Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Необхідні транспортні законопроекти вже в парламенті

29 листопада 2017, 10:18
181
0
Реклама

На думку Міністра інфраструктури Володимира Омеляна, закон про залізничний транспорт потрібно було приймати ще 2 - 3 роки тому, що забезпечило б залучення приватних структур в транспортні послуги вже в поточному році. Це ж стосується і регулювання річкової інфраструктури. У зв'язку з цим в уряді сподіваються, що в найближчі місяці ці закони будуть проголосовані.


Про всі згадані законопроекти ми вже писали. Нагадаємо, законопроект «Про внутрішній водний транспорт» передбачає ряд нововведень, спрямованих на модернізацію річкової інфраструктури. Він передбачає фінансування витрат на утримання, ремонт і реконструкцію судноплавних гідротехнічних споруд балансоутримувачами ГЕС Дніпровського каскаду. Автори законопроекту обґрунтували цей захід тим, що шлюзи є невід'ємною частиною і наслідком будівництва ГЕС. Аналогічний захід стосується і розвідних мостів - на їх балансоутримувачів покладається фінансове забезпечення таких споруд, як штучні перепони на внутрішніх водних шляхах. При цьому для суден повинен бути забезпечений безкоштовний прохід шлюзів і підняття розведення ферм мостів, а також відсутність портових зборів при здійсненні каботажу на внутрішніх водних шляхах.


Цей законопроект під час підготовки до розгляду отримав неоднозначні попередні оцінки. Серед критиків - парламентський Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, який висунув низку претензій до документа з приводу загрози екології.


Законопроект № 7316 від 17.11.2017 «Про залізничний транспорт України» покликаний створити ефективне конкурентне середовище на ринку залізничних перевезень. Серед ключових нововведень - нова система державного управління інфраструктурою. Зокрема, заплановано створення галузевого центрального органу виконавчої влади, відповідального за державну політику та безпеку на залізницях. Також законопроект окреслює основні вимоги, обов'язки й права оператора інфраструктури, перевізника, права й обов'язки пасажира, норми з управління об'єктами інфраструктури, основні вимоги до рухомого складу та принципи діяльності операторів рухомого складу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини