Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Передачу об'єктів морської інфраструктури в управління приватникам буде розширено

28 листопада 2017, 14:36
220
0
Реклама

Мінінфраструктури повідомило, що 27 листопада Адміністрація морських портів та ЄБРР підписали угоду про фінансування розробки техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) проектів концесії ДП «Стивідорна компанія «Ольвія» та ДП «Херсонський морський торговельний порт».

Міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що відповідно до угоди ЄБРР зобов'язується покрити витрати на технічну допомогу в організації зазначених концесійних проектів, а також на підготовку справедливих і прозорих конкурсів для залучення приватних інвесторів до передачі в концесію двох державних стивідорних компаній.

На думку керівника АМПУ Райвіса Вецкаганса, розробка ТЕО та конкурсної документації спільно з провідними міжнародними фінансовими організаціями стане запорукою прозорості конкурсу й економічної обґрунтованості концесії державних стивідорів. А успішна реалізація пілотних для галузі проектів створить основу для довгострокового інвестування в розвиток портів на зрозумілих і взаємовигідних умовах як для бізнесу, так і для держави. За попередніми розрахунками, озвученими керівником АМПУ, передача двох держстивідорів у концесію сприятиме збільшенню вантажопотоку не менше ніж на 55 млн тонн і залученню інвестицій в обсязі до 140 млн долл США.

Нагадаємо, раніше Міністр інфраструктури Володимир Омелян вказав на шляхи розвитку інфраструктури морських портів, де одним з базових заходів має стати оренда причалів з їх подальшою концесією приватними компаніями й операторами. Така перспективна модель співпраці між портами та приватними компаніями може бути впроваджена вже з наступного року, у зв'язку з чим чиновник запросив представників компаній делегувати експертів у робочу групу, що розробляє такий механізм взаємодії.

При цьому в червні 2017 Мінінфраструктури затвердило плани підготовки та реалізації пілотних проектів з передачі в концесію державного майна ДП «Стивідорна компанія «Ольвія», ДП «Херсонський морський торговельний порт», залізнично-поромного комплексу ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» і майна ДП «Адміністрація морських портів України».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини