Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

В уряді нагадали про зручність аграрних розписок

27 листопада 2017, 18:02
164
0
Реклама

У Мінагрополітики повідомили, що спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) активно працюють над впровадженням аграрних розписок в Україні. Як зауважила замміністра Олена Ковальова, така розписка знаходить користувача, зокрема, через можливість зниження ринкових ризиків для обох сторін, відносну простоту, швидкість укладення правочину та забезпечення зобов'язань. На думку чиновника, можливість негайного примусового виконання аграрної розписки в разі її невиконання боржником і наявність історії їх виконання кожним суб'єктом у Реєстрі аграрних розписок є додатковими чинниками для прийняття рішень потенційними кредиторами.

При цьому 60 % укладених розписок - фінансові (яякі передбачають відносини в грошовій формі), а за інформацією Мінагрополітики, сільгосптоваровиробники - дисципліновані позичальники. Тому для комерційних банків аграрні розписки стають привабливим інструментом, що дає змогу розширити кредитний портфель.

Нагадаємо, аграрна розписка - це товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов'язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити поставку сільгосппродукції або сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах. Спеціальним нормативно-правовим актом, що регулює цей фінансовий інструмент в Україні, є Закон «Про аграрні розписки».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини