Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держенергоефективності продовжує агітувати за запровадження фактично нового податку

27 листопада 2017, 16:26
175
0
Реклама

26 листопада під час Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму в Києві Голова Держенергоефективності Сергій Савчук знову говорив про стимулювання підприємств до заходів з енергоефективності за рахунок механізму, розробленого Агентством спільно з Українсько-данським енергетичним центром.

Ідея механізму проста: кошти від спеціального вуглецевого податку акумулювати на рахунку в держбюджеті і направляти виключно на фінансування заходів з енергоефективності та впровадження відновлюваних джерел енергії на підприємствах.

За словами С. Савчука, подібний механізм успішно використовується вже у 18 країнах. Наприклад, у Данії підприємства укладають угоди з Національним енергетичним агентством, у межах яких установлюється пільговий податок, проводиться енергоаудит, впроваджуються системи енергоменеджменту та проекти з енергоефективності.

Проте те, що таку ідею поки реалізовано тільки у 18 країнах, показує, що з нею не все так гладко, як говорять чиновники. Один з головних каменів спотикання - створення некорупційного механізму відбору підприємств, що претендують на отримання фінансування із зібраних коштів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини