Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати готують реформу ринків капіталу

22 листопада 2017, 14:50
190
0
Реклама

Парламентський комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендував прийняти в першому читанні законопроект про ринки капіталу та регульовані ринки (№ 7055).


Передумовами для розробки нового регулювання стали відсутність необхідних норм і процедур справедливого ціноутворення, непрозорість і невпорядкованість ринку. Це в сукупності з міжнародними зобов'язаннями України вимагає побудови регульованих ринків за європейським зразком.


Депутатська група авторів законопроекту запропонувала удосконалити правове поле і врегулювати відносини, пов'язані як з біржовими, так і з позабіржовими деривативами. Для цього вирішили врегулювати питання побудови інфраструктури, необхідної для повноцінного функціонування ринку деривативів, зокрема, шляхом створення торгового репозитарію та центрального контрагента, які повинні функціонувати відповідно до європейських стандартів.


Крім того, законопроектом передбачено створення інституту кваліфікованих інвесторів, впровадження альтернативного фондового торговельного майданчика і регулювання діяльності з надання інформаційних послуг на фондовому ринку. Для торговців цінними паперами передбачено їх трансформацію в повноцінні інвестиційні фірми та розширення переліку ліцензійних видів діяльності. Розширюється класифікація видів діяльності - якщо документ підтримає законодавець, на ринку капіталів з'являться субброкерські послуги, інвестиційне консультування тощо.


Також на комітетському засіданні 15 листопада, де було схвалено законопроект про ринки капіталу і регульовані ринки, було дано зелене світло й урядовому законопроекту № 5043 щодо врегулювання питання участі акціонерів в управлінні АТ. Головною метою цієї ініціативи є забезпечення участі акціонерів, які до 12 жовтня 2014 р. не скористалися своїм правом на зарахування належних їм акцій на рахунки в цінних паперах у депозитарній системі.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини