Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Історико-містобудівні обґрунтування планують скасувати

21 листопада 2017, 17:10
234
0
Реклама

Замміністра культури Тамара Мазур повідомила про підготовку скасування з 1 січня 2018 року історико-містобудівних обґрунтувань під час забудови територій. Зараз проект документа знаходиться на фінальній стадії готовності і залишилося лише узгодити з Мінрегіоном його окремі положення.

Проект урядової постанови передбачає відмову від історико-містобудівних обґрунтувань там, де затверджено історико-архітектурні опорні плани, і з 1 січня 2019 року повна відмова від обґрунтувань на всій території України. Там же, де станом на початок 2019 року ще не буде розроблено такі обґрунтування, будь-які містобудівні перетворення буде заборонено.

За словами чиновника, можливо це жорсткий захід, але в Мінкультури розуміють, що це може бути єдиним способом захисту історичного середовища й одночасно стимулюванням територіальних громад до розробки історико-архітектурних опорних планів.

У зв'язку з цим в Офісі ефективного регулювання BRDO зауважили, що згідно з містобудівним законодавством для населених пунктів - історичних місць у межах певних ареалів у складі генерального плану мають бути визначені режими регулювання забудови й розроблені історико-архітектурні опорні плани. Проте станом на вересень 2017 р. такі плани затверджено тільки у 20 % історичних місць України. Тобто у 80 % населених пунктів правила забудови фактично не регламентовано, у тому числі опорні плани відсутні у половини обласних центрів, де розташовані об'єкти всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини