Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Незабаром вирішиться доля змін акцизу на алкоголь

9 листопада 2017, 16:29
176
0
Реклама

Урядовий законопроект № 6776 передбачає збільшення ставки акцизного податку на алкогольні напої на 11,2 % - з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін. Незабаром документ розглядатиметься Комітетом Верховної Ради з питань податкової та митної політики, де є різні думки стосовно ініціативи Кабміну.

Так, керівник комітету Н. Южаніна вважає, що змінювати ставки акцизного податку не варто. Навпаки - необхідно дати можливість галузі вийти з тіні та збільшити завдяки цьому надходження до державного бюджету. Свою позицію вона також обґрунтовує тим, що на важливості планування та прогнозування надходжень акцизного податку до державного бюджету наголошує Рахункова палата, адже останніми роками планові та прогнозні показники відрізняються від фактичних надходжень. При цьому обсяги виробництва нестримно скорочуються, а зростання надходжень до державного бюджету не відповідає запланованим показникам.

При цьому на тлі зростання на 125 % акцизу за три попередні роки відповідні бюджетні надходження збільшилися тільки на 18 %. Також Н. Южаніна зауважила, що за останні п'ять років сталося падіння обсягів виробництва горілки і лікеро-горілчаних виробів на 56,5 %. При цьому рівень нелегального обороту в цій області є найвищим з усіх підакцизних галузей.

У зв'язку з цим керівник парламентського комітету наполягає, що оцінюючи доцільність підвищення ставок акцизного податку, варто дуже зважено підійти до прогнозування надходжень.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини