Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У держреєстр включений 28-й індустріальний парк

30 жовтня 2017, 09:55
175
0
Реклама

25 жовтня Мінекономрозвитку включило до Реєстру індустріальних (промислових) парків парк «Київщина» (с. Нові Петрівці Вишгородського р-ну Київської обл.), який став 28-м в Реєстрі. Він створений строком на 30 років, загальна площа земельної ділянки - 118 га.

За даними Міністерства, з 2013 року відповідно до Закону «Про індустріальні парки» в Україні ініційовано створення 30 індустріальних парків, з яких 28 включені до Реєстру. При цьому в якості учасників на всі парки зареєстровані тільки п'ять компаній. У країні також є сім приватних парків, які не включені до Реєстру, з цієї причини вони не можуть отримувати державну підтримку, передбачену законодавством.

Така державна підтримка включає виділення коштів з Фонду регіонального розвитку за умови співфінансування з місцевих бюджетів в розмірі 10% кошторисної вартості, звільнення від пайової участі в розвитку місцевої інфраструктури в разі будівництва об'єктів в межах парку, а також звільнення від сплати імпортного мита при ввезенні обладнання та комплектуючих , які не виробляються в Україні.

Місцева влада може:

- виділяти кошти для фінансування робіт із забезпечення інженерною інфраструктурою певних земельних ділянок або створення умов для доступу до них;

- брати організаційну і фінансову участь в наборі і організації навчання персоналу для суб'єктів парків.

Державною стратегією регіонального розвитку до 2020 року створення регіональної мережі індустріальних парків і надання державної підтримки суб'єктам, які створюють такі парки, визначено одним із пріоритетних напрямків розвитку регіонів.

Чому ж на практиці процес йде поки повільно? Найважливіша частина причин випливає із законодавчого визначення індустріального парку - це облаштована відповідною інфраструктурою територія, в межах якої учасники парку можуть здійснювати діяльність в сфері переробної промисловості, науково-дослідну, а також діяльність у сфері інформації та телекомунікацій. Причина перша - місцева влада і приватні інвестори поки не горять бажанням інвестувати кошти в інженерне обладнання територій і організацію під'їзних шляхів. Причина друга - в межах парків дозволені види діяльності, які в нинішній економічній ситуації в країні є малодохідними або взагалі сумнівними з точки зору повернення інвестицій.

Стимули ж, які держава і місцева влада реально можуть надати, поки рідко переважують для інвесторів ризики, пов'язані з початком їх роботи в індустріальних парках.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини