Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В уряді розробили новий механізм розрахунку портових зборів

27 жовтня 2017, 12:08
196
0
Реклама

У Мінінфраструктури 26 жовтня представили проект нової методики розрахунку портових зборів з установленням розміру на п'ять років і щорічним моніторингом, яка передбачає можливий перегляд ставки. Крім того, чиновники запропонували відмовитися від якірного збору.
Нова методика спрямована, серед іншого, на модернізацію інфраструктури, виконання міжнародно-правових зобов'язань України у сфері морського транспорту, залучення додаткових вантажо- і пасажиропотоків. Таким чином в уряді планують значно підвищити прибутковість портів.
Крім того, керівник Адміністрації морських портів Райвіс Вецкаганс розраховує, що вже в наступному році відомство зможе направляти більший обсяг свого прибутку на капітальні інвестиції в портове господарство. Цьому має посприяти запропонований алгоритм формування ставок портових зборів, у структурі яких міститиметься базова ставка, що забезпечує покриття поточних витрат, та інвестиційна складова.
Нагадаємо, з 1 січня 2018 портові збори знижено до 20 % і зменшено частку чистого прибутку, що відраховується до бюджету, до 50 %. Також раніше Міністр інфраструктури Володимир Омелян вказав на шляхи розвитку інфраструктури морських портів, де одним з базових заходів повинна стати оренда причалів з їх подальшою концесією приватними компаніями та операторами. За словами чиновника, таку перспективну модель співпраці між портами і приватними компаніями може бути впроваджено вже з наступного року, у зв'язку з чим він також запросив представників компаній делегувати експертів до робочої групи, яка розробить такий механізм взаємодії.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини